Łukasz Szewczyk04.12.2012 (15:57)41

Polsat kończy 20 lat: Historia pierwszej komercyjnej TV w Polsce

5 grudnia 2012 roku mija dokładnie dwadzieścia lat od narodzin Telewizji Polsat- pierwszej komercyjnej stacji telewizyjnej w Polsce. Dzięki filmowym hitom, kultowym serialom, muzycznym wydarzeniom, teleturniejom i relacjom sportowym Telewizja Polsat stała się ulubioną stacją milionów Polaków.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 41)

Polsat to stacja która zawsze stawiała na najlepsze programy, i zawsze próbowała wzbudzic szacunek wśród Polaków. Seriale, sport i filmy to najlepiej się w tym specjalizuje Polsat. Życzę Polsatowi dalszych sukcesów i dalszej, jeszcze dłuższej działalności!
 0  
Otóż to. O kulisach przyznawania koncesji sprzed 20 lat poprosimy więcej. Jak to się stało, że pod koncesją podpisał się jej ówczesny szef rady Marek Markiewicz, który potem parę lat później miał własny autorski, program na antenie? A Lech Wałęsa wtedy jako Prezydent RP krzyczał: "Nigdy nie udzielę im wywiadów! Nie mogę ufać osobie, która ma kilka paszportów wydanych na różne nazwiska". W 1995 roku Polsat ewidentnie wspierał Aleksandra Kwaśniewskiego w walce wyborczej. Wszyscy ówcześni kandydaci musieli debatować i konkurować ze sobą na żywo. A Kwaśniewski wystąpił w debatach jako ostatni z wcześniej dobrze przygotowanej taśmy przez specjalistów od PRu.
 2  
pierwszą stacją komercyjną w Polsce była Polonia 1 nie Polsat . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 6  
Bzdury wypisujecie. Pierwszą stacją prywatną w Polsce była wrocławska Telewizja ECHO! Dopiero później ECHO zaczęło retransmitować sygnał Polonia 1.
 2  
Polsat to wiele kultowych programów, seriali, teleturniejów, wydarzeń kulturowych itd. Wpisał się na dobre w naszą polskość. Jak dla mnie bardzo pozytywnie.
 3  
Historia telewizji polsat pokazuje jak przez wiele lat stacja potrafi utrzymywać widownię i stale się rozwijać. Gratulacje z życzeniami kolejnych dziesiątek.
 2  
A Polsatu HD W cyfrze jak nie było tak nie ma... Ile to już lat?
 3  
kiedys polsat ogladalem wiecej ale od kilku lat bardzie tvn i hbo itp ale to dobrze ze jest konkurencja i po prostu 100 lat
 1  
"Paszporty Polsatu" to kolejna polsatowska legenda, która weszła nawet do popkultury :D Niektórzy pewnie pamiętają słynny cytat:

Recepcjonistka:
- Panowie, tu nie można wchodzić!

Gangsterzy:
- Ale ja jestem kumplem Piaska.
- A ja mam paszport Polsatu!

Hehe, to były czasy, no i powstawały wtedy filmy, następców których próżno dziś szukać w kinach.
 1  
Wizja sport była pierwszym kanałem sportowym
 1