Łukasz Szewczyk05.12.2012 (23:47)10 komentarzy

Rusza Radio Nysa FM

W czwartek (6 grudnia 2012 roku) rozpoczyna nadawanie pierwsza w historii Nysy i okolic rozgłośnia radiowa Radio Nysa FM. Radio nadawać będzie 24 godziny na dobę na częstotliwości 103,6 FM, a także w internecie oraz poprzez aplikację mobilną na smartfonach.
Nysa FM - studio
Serce Radia Nysa FM to trzy połączone ze sobą nowoczesne multimedialne studia - emisyjne, produkcyjne oraz lektorskie. Słuchacze będę mogli podglądać prezenterów i gości dzięki kamerom zainstalowanym w studiu i obrazowi przekazywanemu "na żywo" na stronę radia. Zespół tworzy kilkunastu dziennikarzy. Redaktorem naczelnym jest Grzegorz Frątczak, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, wieloletni dziennikarz i szef muzyczny Polskiego Radia w Łodzi, współpracujący z RMF Classic, Telewizją Toya, Patio TV. Do grona dziennikarzy dołączył także zespół handlowców odpowiadający za sprzedaż czasu antenowego i promocję marki Radio Nysa FM. Start rozgłośni poprzedziła kampania reklamowa w prasie, internecie, na billboardach, a także akcje marketingu bezpośredniego. Program Radia Nysa FM kierowany jest do szerokiego grona słuchaczy, w wieku od 20 do 60 lat. W ramówce znajdą się programy informacyjne, publicystyczne, sportowe, poradnikowe, kulturalne, familijne czy religijne.
Naszym wyróżnikiem będzie lokalność, sprawy zwykłych ludzi i starannie wyselekcjonowana muzyka. Już teraz dostajemy sygnały od słuchaczy, że gramy to, czego od dawna w innych stacjach radiowych nie słyszeli - mówi redaktor naczelny
Grzegorz Frątczak dodaje, że Radio Nysa FM będzie nadawać dużo polskiej muzyki i promować regionalną scenę muzyczną. Rozgłośnia liczy na szeroki udział słuchaczy w tworzeniu każdego antenowego pasma, programu czy audycji.Sygnał radia dociera nawet do Kłodzka, Opola czy Brzegu. Jest emitowany z nadajnika w Wierzbięcicach o mocy 2 kW. Od kilkunastu dni na częstotliwości 103,6 FM Radio Nysa FM nadaje program próbny. Radio dostępne jest także w internecie pod adresem www.nysa.fm.
Nysa FM

Komentarze (1 - 10 z 10)

jestem Nysaninem i popieram inicjatywę radia :)
 1  
Wielkie gratulacje!
 1  
O! Powstało radio lokalne! Gratuluję i zyczę, aby nigdy nie zostało usieciowione i nie przekształciło się w RMF MAXXX Nysa lub ESKA Nysa, gdzie informacje lokalne tylko bladym świtem o 6:00 rano, a potem cały czas leci sieczka z Krakowa lub z Warszawy.
 3  
k....wa mac zgadzam się z Tobą u nas były stacje lokalne północ i vigor najpierw rmf maxx zjadł vigora a poznej eska północke do dzis w koszalinie widać dziurę w eterze po tych stacjach chociaż vigor był ze słupska był bardziej nasz niż rmf maxx
 1  
życzę sukcesu :) chciałbym tylko powiedzieć, że trudno będzie go uzyskać, bo zwykli ludzie lubią słuchać "hitów" typu rmf czy zet i tylko tak można zbudować wysoką słuchalnośc na lokalnym rynku. Za słuchalnością idą pieniądze a to chyba jest cel każdego managera. Na lokalnej muzyce raczej zarobić się nie da.
 3  
Z tym zasięgiem to oczywiście jest przesada, bo ani w Brzegu, Opolu i Kłodzku tego nie słychać. Piszę z doświadczenia bo dużo jeżdżę samochodem. No chyba że autor tego tekstu miał na myśli zasięg internetowy.
 1  
Niestety w necie nie nadaje a jest 6 grudnia godz. 16:16.
FALSTART czyżby?
 1  
Strona jeszcze nie działa, ale można posłuchać na nadaje.com
 1  
Z wiadomościami lokalnymi i dobrą muzyką nic nie zastąpi Radia Park (Kędzierzyn-Koźle). Najlepsze lokalne radio !!! Polecam...
 0  
Jeśli chodzi o radio Nysa, to zupełnie odradzam. Bardzo nie ładnie podchodzą z przelewami, fakturami itd. Coraz więcej firm z "robotą" w radiu Nysa. Ciekawe jestem kiedy będzie windykacyjna. Na pewno. Słyszałem w niektórych firmach.

Pzdr,
Tomek
 0