Łukasz Szewczyk07.12.2012 (16:21)2 komentarze

Świąteczny "Jakubiak w sezonie" na antenie Kuchnia+ HD

Kulinarny kanał telewizyjny Kuchnia+ HD z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotował dla swoich widzów autorskie programy związane bożonarodzeniową tradycją kulinarną. Wśród nich m.in. specjalny odcinek "Jakubiak w sezonie: Wigilia".
Jakubiak na święta w Kuchnia+
Tomasz Jakubiak w specjalnym programie na Boże Narodzenie zaprezentuje tradycyjne wigilijne potrawy w nietypowej, nowoczesnej odsłonie. W świątecznym odcinku Tomek Jakubiak przygotuje m.in. karpia karmelizowanego w miodzie i goździkami z wytrawnym sosem piernikowym i smażonym makaronem naleśnikowym oraz smażone pierogi z kiszoną kapustą, wędzoną śliwką i orzechami polane sosem buraczano-jabłkowym. Premierowa emisja programu "Jakubiak w sezonie: Wigilia" na antenie Kuchnia+ w sobotę (8 grudnia 2012 roku) o godzinie 14.30..Czym zajadali się nasi przodkowie? Prowadzący Paweł Loroch i Agata Pruchniewska odkryją dawną i zapomnianą kuchnię staropolską, często myloną z prostszą i bardziej pospolitą kuchnią chłopską. Paweł Loroch i Agata Pruchniewska w kostiumach z epoki spróbują złowić rybę w wilanowskim stawiku i upolować dziką zwierzynę. Prowadzący w humorystycznej formie pokażą przepisy sprzed wieków, które do tej pory mogą święcić triumfy na naszych stołach. W programie eksperci: specjalistka od kuchni regionalnej i polskich książek kucharskich Hanna Szymanderska, historyk Jarosław Dumanowski i szef kuchni restauracji Tamka 43 Robert Trzópek opowiedzą o tradycyjnej kuchni staropolskiej i zdradzą wiele tajemnic o zwyczajach naszych przodków. Odczarują staropolską kuchnię, która niesłusznie kojarzona jest z tłustymi i mało apetycznymi potrawami.Premierowe emisje trzech odcinków "Jadało się. Kuchnia Jana i Marysieńki" na antenie Kuchnia+: 24 grudnia 2012 roku o godz. 17:15; 25 grudnia 2012 roku o godz. 20:30; 26 grudnia 2012 roku o godz. 17:40.
C+ Cyfrowy

Komentarze (1 - 2 z 2)

Jakubiaka zapowiadają regularnie w Kuchnia+ i już wiem że lejtmotywem jego Wigilii będzie karp i wędzona polska śliwka (potwierdzają to przepisy). xD Dobrze, że program jest emitowany już 8 grudnia, potem pewnie powtórki. Bo nie ma nic gorszego niż spóźnione programy z przepisami nadawane w samą Wigilię lub dni świąteczne.
 0  
Zwracam się do pana prezentera w programie Kuchnia TV w dosyć nietypowej sprawie. Mieszkam w Legionowie. Często, przy okazji spotkania z moim starszym kolegą panem Bronisławem Jakubiakiem, prowadziliśmy długie rozmowy na różne tematy. Po wypadku drogowym, w którym zginęła żona pana Bronisława, przeprowadził się on do swego syna mieszkającego na stałe w Pułtusku. Taka jest moja wiedza. Ze względu na uderzające podobieństwo postaci, gestykulacji i sposobu mówienia mam podstawy sądzić, że obaj panowie mogą być ze sobą spokrewnieni, a więc mogą się znać. Mi chodzi o kontakt z panem Bronisławem, zresztą moim imiennikiem. Mój telefon: 501 288 829. Łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam.
 0