Łukasz Szewczyk10.12.2012 (21:29)2 komentarze

Jerzy Jurecki Dziennikarzem Roku 2012

Po raz szesnasty redakcje z całej Polski przyznały dziennikarskie nagrody Grand Press, których organizatorem jest branżowy miesięcznik Press. Dziennikarzem Roku 2012 został Jerzy Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego"
W pierwszej piątce głosowania na Dziennikarza Roku oprócz Jerzego Jureckiego znaleźli się także: Wojciech Jagielski z Polskiej Agencji Prasowej, Wawrzyniec Smoczyński z tygodnika Polityka, Janusz Ansion - redaktor naczelny Tygodnika Słupeckiego oraz Tomasz Zimoch z radiowej Jedynki.

Tytuł Dziennikarza Roku to nagroda za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. W poprzednich konkursach Dziennikarzami Roku zostali: Jacek Żakowski (1997), Monika Olejnik (1998), Tomasz Lis (1999), Kamil Durczok (2000), Waldemar Milewicz (2001), Janina Paradowska (2002), Anna Marszałek (2003), Marcin Pawłowski (2004), Justyna Pochanke (2005), Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski (2006), Marcin Kącki i Tomasz Lis (2007), Bogdan Rymanowski (2008), Tomasz Lis (2009) oraz Artur Dmosławski (2010), Andrzej Poczybut (2011).

Pozostali Laureaci Grand Press 2012:
- News: Roman Osica (RMF FM) za informację o tym, że generał Sławomir Petelicki nie żyje oraz że prawdopodobnie nie było to samobójstwo.
- Publicyści: Agnieszka Zalewska i Przemysław Talkowski (Polsat News) za program "Państwo w państwie" pokazujący, że polski wymiar sprawiedliwości ma kłopot z instytucją świadka koronnego, który może oskarżyć niewinnych ludzi, wyjechać z kraju i zniknąć na zawsze.
- Dziennikarstwo śledcze: Tomasz Patora ("Uwaga!" TVN) za materiał "Afera solna" bedący efektem śledztwa, które ujawniło, że na rynek spożywczy trafiała sól wypadowa nadająca się wyłącznie do celów przemysłowych.
- Reportaż radiowy: Adrian Chimiak i Magdalena Szybińska (Radio Opole) za reportaż "Lech, Czech i... Rus - Czechosłowacja '68", który jest historią zbrojnej interwencji w Czechosłowacji w 1968 roku, opowiedzianą głosami polskich żołnierzy i czechosłowackich archiwalnych nagrań radiowych.
- Reportaż prasowy: Urszula Jabłońska (Gazeta Wyborcza - Duży Format), za reportaż "Jajeczkami się podzielę", dzięki któremu rozumiemy, dlaczego banki spermy są przepełnione, a pustkami świecą banki komórek jajowych niezbędnych przy in vitro
- Reportaż telewizyjny: Monika Góralewska ("Uwaga!" TVN) za "Trzy dni z matką skazanego na śmierć" oraz "Zobacz, jak wygląda wymiar sprawiedliwości na Białorusi".
- Wywiad: Anna Wacławik-Orpik (TOK FM) za "Seks jest czymś więcej". Jest to wywiad Anny Wacławik-Orpik z chorą na raka Joanną Sałygą, znaną jako blogerka Chustka, o tym, że nowotwór wzmacnia pragnienie życia i pragnienie uczuć; że chorzy także potrzebują erotyki, bliskości i intymności.
- Dziennikarstwo specjalistyczne: Wojciech Staszewski (Gazeta Wyborcza - Duży Format) za tekst "Matapiłkagrajta" o bylejakości nauki wychowania fizycznego, która prowadzi do tego, że polska młodzież wykarmiona na jogurtach jest wolniejsza i słabsza niż dzieci za komuny.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Kiedy wróci Teleexpress Nocą?
 1  
A z najlepszej stacji informacyjnej nikt nie dostał?
 0