Łukasz Szewczyk02.01.2013 (0:07)3 komentarze

Przebój Roku 2012 RMF FM wybrany. Adele na szczycie

W Nowy Rok na antenie Radia RMF FM ogłoszono wyniki plebiscytu na Przebój Roku 2012. Na pierwszym miejscu znalazła się zaśpiewana przez Adele tytułowa piosenka z najnowszego filmu o Jamesie Bondzie "Skyfall"
Skyfall
Rok wcześniej Adele sukces był jeszcze większy: nie dość, że wygrała, umieszczając na pierwszej pozycji utwór "Someone Like You", to w pierwszej dwudziestce znalazły się jeszcze jej dwie inne piosenki: na czwartym miejscu "Rolling In The Deep", a na dwunastym - "Set Fire To The Rain".

W tym roku na podium znalazła się jeszcze grupa Enej, ze swoimi "Skrzydlatymi rękami" - natomiast ich hit "Tak smakuje życie" trafił na piąte miejsce.


Na trzeciej pozycji uplasował się Gotye w duecie z Kimbrą, których kompozycja "Somebody That I Used To Know" przez cały 2012 rok rozbrzmiewała we wszystkich stacjach radiowych i muzycznych telewizjach.


W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze:
4. Lykke Li - "I Follow Rivers"
5. Enej - "Tak smakuje życie"
6. Michel Telo - "Ai se eu te pego"
7. Ewelina Lisowska 0 "Nieodporny rozum".
8. Oceana - "Endless Summer".
9. LemON - "Będę z tobą"
10. Rafał Brzozowski - "Tak blisko"Pełną listę plebiscytu Przebój Roku 2012 można znaleźć na stronach RMF FM.

Komentarze (1 - 3 z 3)

RMF FM chyba nie wie co to dobra muzyka
 3  
Przecież Gotye to utwór z 2011 roku. Co z tego, że często puszczany w 2012. Jeżeli trzymać się tej zasady to Time of my life z Dirty Dancing albo inne starsze przeboje powinny być na tej liście. Żenada.
 2