Łukasz Szewczyk08.01.2013 (15:01)6

Vectra ukarana za naruszenie tajemnicy telekomunikacyjnej

Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył na operatora telewizji kablowej Vectra kolejną karę pieniężną w wysokości 200 tys. zł. Tym razem w związku z naruszeniem obowiązków związanych z przetwarzaniem i ochroną danych użytkowników końcowych.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 6 z 6)

VECTRA to najwiekszy burdel wsrod telekomów... tyle co oni mają kar to nikt nie dostaje.
 12  
Powinni dostać jeszcze kare za to że np: Jeżeli chce z wyższego abonamentu (pakietu) zejść na niższy pakiet to pobierają opłatę 50zł za ZMIANĘ ;/ Takie coś nie powinno być.
 7  
vectra to jedyny debilny operator, co ma różne oferty i promocje dla abonentów w tym samym 1 budynku.... żenada!
 10  
W sumie - dlaczego nie? Promują tych co idą w wyższe abonamenty.

Nie, nie pracuje dla Vectry - sam mam umowę na prędkość której mi nie umieją ustawić.
Inna ciekawostka - będąc klientem, mogę z vectrą rozmawiać jedynie o zmianie na wyższy abonament. Jeśli chcę niższy, muszę udawać klienta z ulicy.
 4  
Kara jedna za drugą. Jakość telewizji cyfrowej w ich wersji to żenada. Czy jest jakaś instytucja która sprawdza co oni puszczają w kabel. Bezpłatna naziemnna to miodzio w porównaniu do ich podobno TV cyfrowej.
 4  
Pierwszy i, miejmy nadzieję, nie ostatni przypadek udowodnienia firmie telekomunikacyjnej, że ustawę o ochronie danych osobowych ma w głębokim poważaniu. Przyjrzyjcie się jeszcze Polkomtelowi, Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel, jak traktują dane swoich klientów i odpowiedzcie na pytanie, skąd firmy badawcze prowadzące ankiety, czy telemarketingowe posiadają Wasze numery telefonów.
 5