Łukasz Szewczyk14.01.2013 (15:53)13 komentarzy

"Happy Feet: Tupot małych stóp 2", "Zabić Bin Ladena" - luty w HBO i Cinemax

"Happy Feet: Tupot małych stóp 2", "Niespokojni", "Bóg to większy Elvis", "Moje popołudnia z Margueritte" oraz serial "Kontra: Zemsta" to wybrane propozycje HBO na luty 2013 roku. Z kolei na antenie kanału Cinemax między innymi premiera filmu "Zabić Bin Ladena: Operacja Geronimo".
Happy Feet: Tupot małych stóp 2
W lutym 2013 roku abonenci pakietu HBO w ramach niedzielnego, wieczornego pasma z Megapremierami zobaczą: wzruszającą opowieść o wielkiej miłości, która połączyła nieuleczalnie chorą dziewczynę i zafascynowanego śmiercią chłopaka - "Niespokojni" (3 lutego); ujmującą komedię o przyjaźni dwojga ludzi, którzy pochodzą z zupełnie odmiennych światów z Gerardem Depardieu - "Moje popołudnia z Margueritte" (10 lutego); kontynuację oscarowej animacji o przygodach stepującego pingwina Mambo - "Happy Feet: Tupot małych stóp 2" (17 lutego); Glenn Close w opowieści o kobiecie, która, aby przetrwać w dziewiętnastowiecznej Irlandii, założyła męskie ubranie - "Albert Nobbs" (24 lutego).
Nadawca przygotował także kilka ciekawych wydarzeń specjalnych. 16 lutego 2013 roku kanał HBO2 pokaże Galę rozdania prestiżowych nagród BAFTA 2013, przyznawanych przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Natomiast 21 lutego na antenie HBO2 specjalny program Na planie filmu Agnieszki Holland "Gorejący krzew" - materiał z planu najnowszej produkcji HBO zrealizowana w Czechach i wyreżyserowanej przez Agnieszkę Holland, rozgrywającej się po podpaleniu się Jana Palacha i wydarzeniach, które nastąpiły po tym fakcie.

W piątkowe wieczory na antenie HBO to tradycyjnie propozycje dla widzów o mocnych nerwach, wśród nich: horror "Napaść" (1 lutego), thriller "Siedem grzechów głównych" (część pierwsza 8 lutego, część druga 15 lutego) oraz dramat "Cornouaille" (22 lutego). Natomiast wśród sobotnich premier filmowych znajdą się: "Mój przyjaciel Smitty" (2 lutego), "Dzień, w którym zobaczyłam twoje serce" (9 lutego), "Zarafa" (16 lutego).

Pozostałe premiery lutego na antenie HBO to także: "Jak świetnie" (5 lutego), "Miły gość Johnny" (7 lutego), "Świntusząc po zmroku" (12 lutego), "Jak kochać, to we dwoje" (14 lutego), "Zagadka nieśmiertelności" (19 lutego), "Pokój, miłość i nieporozumienia" (21 lutego), "Hunky Dory" (28 lutego).

Nie zabraknie także serialowych nowości. Od 2 lutego 2013 roku na antenie HBO trzeci sezon serialu "Dorastająca nadzieja". Z kolei od 9 lutego 2012 roku na antenie HBO emisja serialu akcji wyprodukowanego przez Cinemax i BSkyB - "Kontra: Zemsta" o kulisach współpracy dwóch doświadczonych agentów specjalnych - byłego pracownika amerykańskiego wywiadu i jednego z najlepszych brytyjskich szpiegów działających w elitarnej Sekcji 20.


Z kolei w ramach emitowanego na antenie HBO2 cyklu dokumentalnego Bez Cenzury stacja pokaże "Raj utracony 3: Czyściec" (20 lutego), czyli nominowaną do Oscara, kolejną część dokumentu o "Trójce z West Memphis" - trzech niesłusznie skazanych za morderstwo młodych mężczyznach, którzy po blisko dwudziestu latach wyszli na wolność. Natomiast 27 lutego premiera filmu "Bóg to większy Elvis", nominowany do Oscara dokument HBO o życiu hollywoodzkiej aktorki, która postanowiła porzucić dobrze zapowiadającą się karierę i wstąpić do zakonu.
Natomiast filmowy kanał Cinemax w lutym 2013 roku zaprezentuje następujące premiery filmowe: "Atak na dzielnicę" (1 lutego), "Chińczyk na wynos" (3 lutego), "Zagłada planety Ziemia" (8 lutego), "Green Zone" (9 lutego), "Tylko dla kochanków" (10 lutego), "Szczęście" (14 lutego), "Włóczęga ze Strzelbą" (15 lutego), "Muzyka jest wieczna" (16 lutego), "Wyprawa do Xingu" (17 lutego), "Zabić Bin Ladena: Operacja Geronimo" (20 lutego), "Zemsta w Bangkoku" (22 lutego), "Robin Hood" (23 lutego), "Skazani na siebie" (24 lutego).

Warto podkreślić, że film "Zabić Bin Ladena: Operacja Geronimo" (premiera 20 lutego) ukazuje jedną z najbardziej spektakularnych akcji wojskowych w dziejach USA - operację Geronimo - udany atak na kryjówkę Osamy Bin Ladena.

Pakiety kanałów HBO oraz Cinemax dostępne są w ofertach satelitarnych platform cyfrowych (Cyfrowy Polsat, Cyfra+, telewizja "n") oraz w większości sieciach kablowych (m.in. UPC, Vectra, Aster, Multimedia Polska).

Komentarze (1 - 10 z 13)

To mają być premiery wstyd !!!
 10  
Ciekawe co pokaże C+ bo to co pokaże HBO to jest tragedia.
 12  
hbo-tragedia.To ma być kanał premium - jaja sobie robią.Cinemax zdecydowanie lepsze. / mimo, że to ta sama firma/.
 5  
Nie popisali sie z premierami, takie premiery to moga leciec w lipcu a nie w sezonie filmowym
 5  
Jest parę ciekawych filmów do obejrzenia. Ale reszta to totalne żenady, upadki i gówna.
 3  
Oddajcie pieniądze za luty. Bardzo słaby miesiąc. Sądzę że tym miesiącem udowodnili że nie są warci swojej ceny. To nie jest kanał premium bo nie zawiera nic co można określić tym mianem. Do tego nie ma ani jednego filmu który mnie zainteresował.
 9  
hehe ja się cieszę że z dniem 1 stycznia zrezygnowałem z tego badziewia lepsze są kanały npremium:)
 5  
Oj Luty bardzo slaby na HBO mie zaciekawil tylko serial Kontra :Zemsta i Happy Feet.
 3  
Prosiłbym aby nie zniekształcać nazwisk rosyjskich aktorów - Depardiowicz a nie Depardieu.
 4  
A mnie ciekawi dlaczego taka stacja jaką jest HBO HD i dodatkową płatną i stacją premium i za którą trzeba płacić te dwadzieścia kilka złotych, nie transmituje gali rozdania Oscarów? Bo moim zdaniem HBO HD wręcz powinienna transmitować rozdanie Oscarów co roku, bo jak się jest telewizją, która nadaje filmy, seriale i filmy dokumentalne, to aż się oto prosi o coroczną transmisję z rozdania Oscarów.
Bo, co, nie było by ich stać...? No przecież Oscary nie są rozdawane codziennie czy co miesiąc, tylko co roku i powinni to transmitować...
 3