Łukasz Szewczyk16.01.2013 (13:12)32 komentarze

TVP uruchomi nowy kanał dla dzieci - TVP ABC

Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję w sprawie złożenia wniosku o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego TVP ABC drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w multipleksie pierwszym na podstawie ogłoszonego przez KRRiT konkursu.
TVP uruchomi nowy kanał dla dzieci - TVP ABC
Planowany program wyspecjalizowany TVP ABC to propozycja adresowana do dzieci w wieku 4 - 12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. Rozpoczęcie nadawania nastąpi zgodnie z terminami przewidzianymi w ustawie o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej, nie później niż 28 kwietnia 2014 roku.TVP ABC zapewni dzieciom atrakcyjne i wartościowe pozycje programowe odpowiadające ich potrzebom oraz zainteresowaniom. Jednocześnie będzie stanowił wsparcie dla rodziców i opiekunów poprzez udostępnienie audycji o wysokich walorach edukacyjnych i artystycznych, a także bezpiecznych treści dla rozwoju najmłodszych. Równoległe do programu telewizyjnego będzie rozwijana oferta portalu tego kanału oraz telewizji hybrydowej. TVP ABC poprzez swoją ofertę będzie propagował pozytywne wzory postaw i zachowań, a poprzez bogactwo treści dydaktycznych sprzyjał wyrównaniu szans dzieci nie mających równego dostępu do przedszkola i nauki.
TVP

Komentarze (1 - 10 z 32)

Wieczorynka trwa niecałe 5 minut i nie ma stałej godziny emisji a oni chcą robić kanał dla dzieci...
 40  
Bedzie Bolek i Srolek 24h!
 7  
"TVP ABC poprzez swoją ofertę będzie propagował pozytywne wzory postaw i zachowań, a poprzez bogactwo treści dydaktycznych sprzyjał wyrównaniu szans dzieci nie mających równego dostępu do przedszkola i nauki."
I te wzory będą czerpać z TVP? Nie dziękuję.
 8  
lepsze wzory z TVP niż z TVN ;)
 2  
A jakie to negatywne wzory rozpowszechnia TVN, że cię gorszą? :P
 2  
Pewnie będą powtórki : Domowego Przedszkola , Pana Tik taka, Teleranek ,Ciuchcia oraz bajki miś uszatek , Przygód kilka wróbla ćwirka ,kot filemon itp. nie piszcie ,że to badziewne bajki bo te przynajmniej są bez przemocy i debilizmu lepsze powtórki niż wprowadzanie ogłupiających zagranicznych bajek a po za tym to TVP ABC czyli 70- 80 % powinny zajmować polskie produkcje ,coś dla starszych muminki ,smerfy ,kubuś puchatek a dla tych jeszcze większych 8-12 jakieś programu naukowe.
 38  
Jeśli wrócą programy o których pisze rafixxx, to jak najbardziej jestem za. Skoro jedne pokolenia mogły się na nich wychować, to czemu i nie drugie? Zapewne TVP ABC będzie pewnie początkiem końca wieczorynki w tvp1. A władzom to przecież na rękę żeby w końcu móc powalczyć o widza z TVN.
 6  
puśćcie o dwóch takich co ukradli księżyc
 3  
TVP ABC do Mux 3 za TVP Polonia, a do MUX 1 Boing
 4  
Wieczorynka trwa niecałe 5 minut i nie ma stałej godziny emisji a oni chcą robić kanał dla dzieci...
A po co dłuższa? Fakty + Wydarzenia mają w tym czasie kilka milionów widzów. Większość telewizorów jest wtedy włączona na te kanały. Z 10 lat temu Wieczorynka/dobranocka miała sens, wtedy nie było kanałów tematycznych z bajkami dla dzieci, nie było netu, DVD.
 7