Łukasz Szewczyk18.01.2013 (13:36)45 komentarzy

UPC Polska zaoferuje moduły CAM CI+

Dobra informacja dla abonentów UPC Polska, największego operatora telewizji kablowej w Polsce. Jest szansa, że jeszcze w tym roku operator zaoferuje swoim klientom moduły CI+. Wtedy odbiór telewizji cyfrowej będzie możliwy bez zewnętrznych dekoderów operatora.
UPC Polska zaoferuje moduły CAM CI+
Dzisiaj, aby korzystać z oferty telewizji cyfrowej UPC Polska oraz wielu dużych operatorów kablowych, abonent musi zgodzić się na instalację zewnętrznego dekodera. To kłopotliwy obowiązek szczególnie dla tych klientów, którzy posiadają nowoczesne telewizory z wbudowanym tunerem lub chcą korzystać z własnych, nowoczesnych dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej.Rozwiązaniem tego kłopotu są między innymi moduły CAM CI+, czyli urządzenia, które po zainstalowaniu w tunerze cyfrowym lub telewizorze, współpracując z kartą abonencką, umożliwiają odbiór programów oferowanych w płatnej ofercie operatora. Dzięki temu klienci nie muszą np. ponosić kosztów związanych z dekoderem.Jednak nie wszyscy operatorzy kablowi oferują swoim klientom moduły CAM CI+. Wiele wskazuje jednak na to, że ten rok może być przełomowy. Największy operator kablowy UPC Polska zapowiada wprowadzenie modułów CAM CI+ do swojej oferty. Nieznana jest jednak dokładna data wprowadzenia nowej usługi.
UPC Polska planuje udostępnienie modułu CI klientom w najbliższych miesiącach, a obecnie prowadzi testy przygotowujące wprowadzenie rozwiązania na rynek. Moduł CI+ jest dostępny na kilku rynkach UPC, w tym od niedawna także w Rumunii i na Węgrzech - mówi portalowi Wirtualna Polska Lidia Stępińska-Ustasiak, rzecznik UPC Polska
W najbliższym czasie modułów CI+ nie planuje wprowadzić natomiast Multimedia Polska. Także Vectra stawia na dekodery zewnętrzne.
Wirtualna Polska/wł.

Komentarze (1 - 10 z 45)

A w vectrze jak nie było, tak nie ma i nie będzie.
 8  
NARESZCIE!!!!!
 21  
czyly kabel prosto do telewizora lub innego dekodera niz UPC owski
 1  
Bardzo dobra decyzja! Zwłaszcza, jeśli ktoś np. chce skorzystać z multiroom - nie musi wtedy mnożyć kolejnych skrzynek żrących prąd!
 24  
a multimedia - w tyle!!! (by przynajmniej zrekompensowali modułami CAM wyłączenie analogu z kabla)
 3  
a w TVK Chomiczówka w Warszawie jest to już od dawna :)
dzięki temu jeden pilot i brak dodatkowych urządzeń zużywających prąd...bardzo wygodne rozwiązanie!
 9  
W końcu!!!! ~
 4  
Póki co UPC nawet napisów na kanałach TVP1 HD, TVP2 HD, oraz Polsat HD nie może włączyć od miesięcy i drugiej ścieżki dźwiękowej na Polsacie HD i Polsacie Sport HD więc nie ma co cieszyć się na zapas, że wprowadzą moduły.
 15  
Az zal du** sciska, ze jestem skazany na Multimedie... ktora nie potrafi wprowadzic kilku kanalow HD, nie mowiac juz o module CAM (o tym w multimedii mozna zapomniec!).
 0  
No wreszcie... jakiś powiew normalności ze strony UPC.Oby tylko cena za ten moduł była normalna.

Czekamy na więcej... zamiast wprowadzać jakieś Horizony (zapowiedziane na ten rok) powinni dopracować najpierw ofertę HD - wciąż brak wielu kanałów, które są dostępne u konkurencji: np. TVN Style HD, TVN Turbo HD, HBO2 HD, HBO Comedy HD, TVN24 HD, Cinemax HD, Cinemax2 HD, TVN7 HD, Fox HD, MGM HD, BBC Knowledge HD, Travel Channel HD, AXN Spin HD, Next Music +HD, Nickelodeon HD). Zarówno pod tym względem jak i pod względem ceny UPC SROMOTNIE PRZEGRYWA z platformami satelitarnymi.
 6