Łukasz Szewczyk25.01.2013 (12:18)69 komentarzy

Abonenci Cyfry+ i "n" będą mogli migrować do nC+

Nowa oferta satelitarnej platformy nC+ na rynku ma zadebiutować "przed Wielkanocą". Z pierwszych nieoficjalnych informacji wynika, że obecni abonenci Cyfry+ oraz "n" będą mogli dobrowolnie migrować do nowej oferty nC+.
Wczoraj zdradzaliśmy pierwsze informacje dotyczące nowej platformy satelitarnej nC+, która powstanie w wyniku fuzji Cyfry+ oraz "n". Jak podawaliśmy, nowa oferta na rynku ma zadebiutować w marcu 2013 roku. Dodajmy,że na chwilę obecną brak konkretnej daty, ma to jednak nastąpić "przed Wielkanocą". Obecni abonenci Cyfry+ oraz "n" otrzymają możliwość dobrowolnej migracji do nowej oferty nC+. To oznacza, że abonenci, którzy nie zdecydują na ofertę nC+, będą mogli korzystać z dotychczasowych ofert promocyjnych (podobny manewr zastosowało m.in. UPC przejmując sieć Aster). Nie planowana jest także zmiana regulaminów, która umożliwiałby m.in. bezkarne rozwiązywanie promocyjnych umów.Na chwilę obecną nie ma informacji dotyczących samej oferty programowej, szczególnie w zakresie kanałów autorskich. Redakcja SatKuriera zdradza jednak pierwsze szczegóły dotyczące spraw technicznych. Wynika z nich, że nie jest planowana specjalna akcja wymiany dekoderów i anten satelitarnych (80 cm) dla dotychczasowych abonentów. Wymiana dekoderów (głównie z SD na HD) i anten będzie dokonywana stopniowo, w miarę tego jak obecni abonenci będą migrować do nowej oferty nC+. W ramach nowej oferty nC+ mają dominować dekodery nbox od ADB. Planowana jest także produkcja nowego dekodera PVR dla nowej platformy. W ofercie pozostaną także dekodery Pace PVR i Sagem PVR od Cyfry+, które głównie posłużą do przejścia z SD do HD. Jak już podawaliśmy, nowa platforma nC+ ma postawić na większa ochronę dostępu do treści premium. Szczególnie w zakresie usługi multiroom, który pod względem technicznym ma być zbliżony do rozwiązań stosowanych przez "n".
SatKurier.pl/wł.

Komentarze (1 - 10 z 69)

Jak źródłem jest Satkurier to droga między bajką a faktami jest spora ...
 15  
Npremium Giń ! :D
 24  
haha a ludzie myśleli, że jak platformy się połączyły, to połączą też ofertę programową. No to połączyli haha jak zapłacisz to ci połączą.
 3  
Oj cyraki się cieszyły że eNka padnie, a tu widzę, więcej N w cyfrze jak cyfry w eN. Chcieliście połknięcia N przez cyfrę? To teraz macie, już nie będzie tak różowo.
Skończą sie wasze splitterki.
 14  
ale bedzie parowanie kart CI+ nagry 1813 oraz conax b01 chca zabezpieczyc kontent. Osobiscie wole lepsze zabezpieczenie kart ale by kazdy sobie mogl korzystac z wlasnego sprzetu niz parowanie.Bo przeciez jest cala mase userow NNK HD TNK HD itd itd.
 9  
Mniejsza o dekodery i tak rzadko coś nagrywam. Czekam na szczegóły oferty z kanałami Canal+, HBO i Cinemax oraz sportowymi. Jeśli ceny nie będą wyższe od obecnych, a oferta programowa będzie lepsza i gotowała niespodzianki, to na pewno przejdę do nich z kablówki. A jeżeli nie, to zostaję przy Multimedii Polska, bo miałem mało problemów z nimi i pozwalają sobie dobierać ofertę. :P
 10  
oby ten nowy PVR był w dobrej jakości, by nie tworzona problemów na forach po kilka tys. stron
 1  
Teraz wiemy dlaczego n-ka tak ochoczo zachęcała do kupowania swoich dekoderów.
 2  
"Obecni abonenci Cyfry+ oraz "n" otrzymają możliwość dobrowolnej migracji do nowej oferty nC+.
To oznacza, że abonenci, którzy się na to nie zdecydują, będą mogli korzystać z dotychczasowych ofert promocyjnych"

... ale czy będą mogli zrezygnować w ogóle z umów terminowych (które teraz mają) i odejść ???
Bo tylko to mnie interesuje.
 10  
@der nie bedzie takiej możliwości.będziesz dalej miał ten pakiet co masz,ewentualnie dostaniemy w promo na miesiac dodatkowe kanały na zachetę,aby migrować.
 6