Łukasz Szewczyk20.03.2013 (8:05)3 komentarze

HairProtest dla Korei Północnej

Niecały miesiąc od momentu, w którym świat obiegły doniesienia o wprowadzeniu w Korei Północnej oficjalnej listy 28 fryzur dla kobiet i mężczyzn, rusza międzynarodowa kampania społeczna, zainicjowana przez Amnesty International Polska.
hair protest screenshot
#HairProtest jest nie tylko bezpośrednią odpowiedzią na upokarzające obywateli ograniczenie prawa do decydowania o własnym wyglądzie. Jest to okazja do wyrażenia protestu przeciwko całej machinie represji w północnej części Półwyspu Koreańskiego.Korea Północna jest okrutnym państwem totalitarnym, którego obywatele poddawani są stałej kontroli. Karne obozy pracy, w których ludzie są torturowani, wykonywanie egzekucji, stosowanie odpowiedzialności zbiorowej za najmniejsze przewinienie, ograniczenie wolności wypowiedzi i przemieszczania się - to tylko niektóre przykłady polityki władz wobec mieszkańców tego kraju.Nasza akcja ma charakter internetowy i skierowana jest do ludzi na całym świecie. Na stronie hairprotest.org każdy może dodać swoje zdjęcie i powiększyć listę fryzur, pomagając nam stworzyć najdłuższą fotopetycję w historii! Będzie ona głosem sprzeciwu wobec politycznego ograniczania wolności wypowiedzi, protestem przeciwko łamaniu praw człowieka. Po zakończeniu akcji fotopetycja zostanie wysłana do Kim Dzong Una i przedstawicieli władz północnokoreańskich. Za stworzenie koncepcji akcji i produkcję strony internetowej odpowiada agencja Grey Group.
Miałem okazję żyć w komunistycznej Polsce i wierzę, że każde działanie które uświadamia szerokiemu odbiorcy absurdy tego systemu jest warte wysiłku. Ostatnio władze Korei Północnej umożliwiły obcokrajowcom korzystanie z Internetu. Akcja Amnesty International Polska będzie promowana na całym świecie, więc mamy nadzieję, że dotrze też do obywateli Korei Północnej - mówi Krzysztof Kosz, Digital Creative Director w GreyGroup
Rozpoczęta przez nas międzynarodowa akcja ma uzmysławiać osobom na co dzień korzystającym z wolności wypowiadania się, że wciąż istnieją kraje, których władze ingerują w najbardziej intymne aspekty życia osobistego. #HairProtest pozwala w prosty sposób wyrazić solidarność z obywatelami Korei Północnej. Jest jednocześnie apelem i formą nacisku społeczności międzynarodowej na światowych przywódców, by podjęli bardziej zdecydowane działania zmierzające do poprawy sytuacji mieszkańców Korei Północnej - powiedziała Draginja Nadaždin, Dyrektorka Amnesty International Polska
Do akcji można dołączyć pod poniższym adresem: www.hairprotest.org

Komentarze (1 - 3 z 3)

gdybym zyl w Koreii, to wybieralbym zawsze te laski z numerkiem 12. ;)
 0  
nie wiem po co ich na siłę uszczęśliwiać takimi protestami. Zachód będzie fikał, to Kim dokopie znowu najsłabszym i najbiedniejszym. Mnie wystarczy by głodu nie cierpieli, a system sam skruszeje i się otworzy.
 1  
Założę się że gdyby władze Korei Połnocnej pozwoliły swoim obywatelom opuszczać kraj, to nagle wszystkie 'cywilizowane' kraje na czele z Koreą Południową zamknęłyby swoje granice przed napływem koreańczyków z północy.
 4