Łukasz Szewczyk02.01.2014 (11:17)2 komentarze

"Honorowy zakład" Piotra Żyły oraz Serca i Rozumu (wideo)

Trwa akcja charytatywna na rzecz honorowego krwiodawstwa z udziałem Piotra Żyły oraz Serca i Rozumu. Celem jest zebranie 5 tys. litrów krwi. Już niecałe pół litra krwi może uratować komuś życie
Honorowy zakład
Orange Polska wraz z Narodowym Centrum Krwi i Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa uruchomili ogólnopolską akcję społeczną pod nazwą "Wielcy Sercem", promującą honorowe krwiodawstwo. Jednym z ambasadorów akcji jest brązowy medalista mistrzostw świata w skokach narciarskich w 2013 Piotr Żyła. Kampanię wspierają lubiane w całej Polsce postaci Serca i Rozumu.Skoczek zapowiedział, że jeśli uda się zebrać 5 000 litrów krwi, zmierzy się w skokach narciarskich z Sercem. Wyzwanie zostało przyjęte. Pojedynek będzie można śledzić na fanpage Serca i Rozumu, Orange Polska oraz serwisie www.wielcysercem.pl.

Z danych Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wynika, że brakuje zwłaszcza krwi grupy 0RH-. Jednak tak naprawdę krew każdej grupy jest potrzebna, ponieważ codziennie jest wykorzystywana w leczeniu wielu chorych. Oddanie krwi zajmuje średnio mniej niż 10 minut. Cała wizyta od rozpoczęcia wypełniania formularza do wyjścia zajmuje nie więcej niż godzinę. Dawcą krwi może zostać zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, o wadze nie mniejszej niż 50 kg. Nie można być pod wpływem alkoholu, narkotyków czy leków. Im więcej krwi, tym większe szanse dla chorych.

Za pomysł i realizację kampanii w Internecie odpowiada agencja Lemon Sky.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Orange oszuści , gdzie mój gadżet do umowy ?
 1  
Niech skruwysyny zaczną własciwie propagować to, co zasłużonym dawcom z mocy prawa przysługuje, a co mało który lekarz przestrzega. Jak się ludzie dowiedzą, że to ma sens - ilość krwiodawców będzie właściwa. Jestem wielokrotnie zasłużonym dawcą i kiedy mam się udać do służby zdrowia i skorzystać z uprawnień, to muszę się przygotować jak na wojnę. Chamstwo, arogancja, bezczelność.
 1