Łukasz Szewczyk08.03.2014 (17:23)3 komentarze

T-Mobile i Discovery Channel zmieniają naturę. "Godzina dla Ziemi" 2014

29 marca 2014 roku o godzinie 20:30 podczas Godziny dla Ziemi WWF gasimy światła na symboliczna godzinę. T-Mobile Polska wraz z Discovery Channel podjęli współpracę w ramach kolejnej edycji akcji realizowanej przez organizację WWF - Godzina dla Ziemi.
Godzina dla Ziemi
T-Mobile Polska zaangażował się w akcję Godzina dla Ziemi by zwrócić uwagę na globalny problem zmian klimatu i wpływu człowieka na te procesy. Ten symboliczny gest jakim jest zgaszenie światła na godzinę ma zachęcić do podejmowania choćby małych zmian w codziennym życiu przyjaznych środowisku.
Wsparcie akcji Godzina dla Ziemi WWF to dla nas kolejny krok w realizacji strategii odpowiedzialnego biznesu. Dzięki prowadzonym przez nas akcjom i kampaniom uświadamiamy na co dzień, jak ważnym jest zaangażowanie się i włączenie do zmian na rzecz środowiska. Cieszymy się, że również dzięki współpracy z WWF będziemy mogli zwiększyć zasięg naszych działań dla otoczenia - dodaje Justyna Stasińska, Starszy Specjalista ds. CR z T‑Mobile Polska
W ramach tegorocznej akcji T-Mobile zgasi światło w siedzibach w całej Polsce, wygasi neony w blisko 700 salonach oraz przeprowadzi kampanię informacyjną do klientów i pracowników by tym symbolicznym gestem przypomnieć o dobrych nawykach w codziennym życiu. Również począwszy od 3-go marca na antenie Discovery Channel pojawiają się piętnastosekundowe spoty promujące akcję, dla których zarezerwowano najlepszy czas antenowy stacji. Informacje o przedsięwzięciu WWF będą docierały do widzów Discovery Channel co godzinę.
Wiedza, determinacja, optymizm i zaangażowanie - to wartości, które przyświecają zespołowi Discovery Networks i pomagają nam wspólnie z innymi troszczyć się o środowisko. Dlatego tak istotne jest dla nas wsparcie inicjatywy, jaką jest akcja WWF Godzina dla Ziemi. Jestem przekonany, że widzowie Discovery Channel podzielają naszą wizję i również zaangażują się w ten ważny projekt - podkreśla Olgierd Dobrzyński Country Manager Central Europe, Discovery Networks CEEMEA
Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować przy promocji akcji Godzina dla Ziemi WWF z Discovery Channel oraz T-Mobile. To wyjątkowo wartościowa współpraca, ze względu na duży zasięg działania obu partnerów. Kanał telewizyjny, który na co dzień poszerza horyzonty widzów oraz telecom, który poprzez swoje kanały może zachęcić Polaków do wyłączenia świateł na jedną godzinę 29 marca o godzinie 20.30 i wprowadzić w swoje życie ekologiczne zmiany, to idealny duet. Jednocześnie liczymy na to, że tegoroczna Godzina dla Ziemi będzie wyjątkowym początkiem dłuższej współpracy pomiędzy Discovery Networks, T-Mobile a WWF - powiedziała Anna Linowska, Koordynatorka do spraw relacji z biznesem w WWF Polska

Komentarze (1 - 3 z 3)

Tak działają ekomatoły. Wciskają wszystkim głupotę. Przez zgaszenie świateł na godzinę elektrownie nagle nie zatrzymają się czy zmniejsza produkcji prądu. Elektrownie nadal będą kopciły tak jak kopcą. Na dodatek kiedy wszyscy nagle włączą światła to może nastąpić przeciążenie linii.
 4  
Naładuję akumulatorki do latarki by przetrwać zaciemienie.
Nagrzeję wcześniej mieszkanie, by przetrwać zaciemnienie.
Zrobię większe zakupy żywnościowe, by przetrwać..
BEZ SENSU.
 1  
Celem akcji nie jest oszczędzanie energii ani redukcja emisji dwutlenku węgla - jedna godzina w roku to zdecydowanie za mało, żeby powstrzymać zmiany klimatu i degradację środowiska naturalnego. W Godzinę dla Ziemi gasimy światła w symbolicznym geście troski o Ziemię - akcja ma stanowić motywację do przyjęcia bardziej ekologicznych postaw i dbania o środowisko przez cały rok.
Jeśli natomiast chodzi o argument, że Godzina dla Ziemi powoduje niebezpieczne dla systemu zachwiania poboru energii elektrycznej, to jest to nieprawda. Według oficjalnego stanowiska Polskich Sieci Elektroenergetycznych, sieci elektroenergetyczne są odporne na takie wahania poboru energii i niewielka w istocie zmiana zachodząca podczas Godziny dla Ziemi nie powoduje niebezpiecznych fluktuacji.
Dodam jeszcze, że ponowne włączenie świateł nie powoduje większego zużycia energii, niż udaje się zaoszczędzić w ciągu godziny. Przy obecnej technologii stosowanej w produkcji, ten moment włączenia się i poboru większej niż normalna ilości prądu trwa zaledwie kilka milisekund i jest pomijalny. Dlatego ponowne włączenie światła na pewno nie zużywa więcej energii, niż udaje się zaoszczędzić w ciągu godziny. Dotyczy to zarówno świetlówek, świetlówek kompaktowych, jak i tradycyjnych żarówek.
 0