Łukasz Szewczyk08.03.2014 (17:23)3

T-Mobile i Discovery Channel zmieniają naturę. "Godzina dla Ziemi" 2014

29 marca 2014 roku o godzinie 20:30 podczas Godziny dla Ziemi WWF gasimy światła na symboliczna godzinę. T-Mobile Polska wraz z Discovery Channel podjęli współpracę w ramach kolejnej edycji akcji realizowanej przez organizację WWF - Godzina dla Ziemi.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 3 z 3)

Tak działają ekomatoły. Wciskają wszystkim głupotę. Przez zgaszenie świateł na godzinę elektrownie nagle nie zatrzymają się czy zmniejsza produkcji prądu. Elektrownie nadal będą kopciły tak jak kopcą. Na dodatek kiedy wszyscy nagle włączą światła to może nastąpić przeciążenie linii.
 4  
Naładuję akumulatorki do latarki by przetrwać zaciemienie.
Nagrzeję wcześniej mieszkanie, by przetrwać zaciemnienie.
Zrobię większe zakupy żywnościowe, by przetrwać..
BEZ SENSU.
 1  
Celem akcji nie jest oszczędzanie energii ani redukcja emisji dwutlenku węgla - jedna godzina w roku to zdecydowanie za mało, żeby powstrzymać zmiany klimatu i degradację środowiska naturalnego. W Godzinę dla Ziemi gasimy światła w symbolicznym geście troski o Ziemię - akcja ma stanowić motywację do przyjęcia bardziej ekologicznych postaw i dbania o środowisko przez cały rok.
Jeśli natomiast chodzi o argument, że Godzina dla Ziemi powoduje niebezpieczne dla systemu zachwiania poboru energii elektrycznej, to jest to nieprawda. Według oficjalnego stanowiska Polskich Sieci Elektroenergetycznych, sieci elektroenergetyczne są odporne na takie wahania poboru energii i niewielka w istocie zmiana zachodząca podczas Godziny dla Ziemi nie powoduje niebezpiecznych fluktuacji.
Dodam jeszcze, że ponowne włączenie świateł nie powoduje większego zużycia energii, niż udaje się zaoszczędzić w ciągu godziny. Przy obecnej technologii stosowanej w produkcji, ten moment włączenia się i poboru większej niż normalna ilości prądu trwa zaledwie kilka milisekund i jest pomijalny. Dlatego ponowne włączenie światła na pewno nie zużywa więcej energii, niż udaje się zaoszczędzić w ciągu godziny. Dotyczy to zarówno świetlówek, świetlówek kompaktowych, jak i tradycyjnych żarówek.
 0