Łukasz Szewczyk13.04.2015 (10:18)brak komentarzy

Konferencja "PR i dziennikarstwo są w skomplikowanym związku"

Jak stać się kompetentnym przedstawicielem branży medialnej? Czy PR-owcy i dziennikarze się lubią? Czy na Śląsku można rozwinąć karierę w branży medialnej? Na te i wiele innych pytań nurtujących studentów w dobie Internetu i wszechobecnych mediów odpowiedzą prelegenci Konferencji : "Status związku: to skomplikowane. O PR i Dziennikarstwie słów kilka"
Konferencja "PR i dziennikarstwo są w skomplikowanym związku"
Konferencja dotycząca tematyki Public Relations to cykliczne wydarzenie organizowane przez Studencką Organizację Public Relations Progress. Tegoroczna edycja odbędzie się 16 i 17 kwietnia 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Organizatorki obrały jeden, najważniejszy cel - uświadomić wszystkich studentów zainteresowanych tematyką mediów, w jakie działania powinni się angażować by odnieść sukces. Wiele osób zastanawia się również którą drogę wybrać - dziennikarstwo czy PR? Z pomocną dłonią wyjdą Prelegenci, którzy są specjalistami w swoich branżach.
Pierwszy dzień konferencji odbędzie się pod hasłem "Lifestyle". Omówione zostaną tematy związane z modą, gastronomią oraz kulturą. Drugi dzień natomiast będzie dotyczył tematów społeczno-ekonomicznych: biznesu, pracy na Śląsku i medycyny.

Jednymi z naszych prelegentów będą m.in.: Marek Nowicki - reporter medyczny "Faktów" TVN, Karolina Liberka - Redaktor Naczelna magazynu "Marketing w praktyce", Magdalena Gościniak - rzeczniczka prasowa instytucji filmowej "Silesia Film" oraz Ilona Kanclerz - projektantka, pomysłodawczyni projektu "Modny Śląsk" oraz "Ambasada Śląska". Zaproszeni specjaliści opowiedzą o swoim doświadczeniu, podpowiedzą jaką obrać ścieżkę swojej kariery oraz jak przetrwać w bardzo trudnym świecie mediów.

Wydarzenie jest bezpłatne i kierowane do wszystkich studentów śląskich uczelni.