Łukasz Szewczyk09.07.2015 (11:20)3 komentarze

Cartoon Network Enterprises przejmuje sprzedaż licencji w Europie Środkowo-Wschodniej

Turner Broadcasting System, za pośrednictwem Cartoon Network Enterprises, będzie bezpośrednio sprzedawać i zarządzać licencjami do własnych produkcji w regionie CEE, w tym seriali takich jak: "Pora na Przygodę", "Niesamowity świat Gumballa", "Zwyczajny serial", "Ben 10" i "Atomówki".
Cartoon Network
Obszarem licencyjnym zarządzać będzie Dorota Pawłowska, Senior Licensing Manager, CEE (Polska, Węgry, Czechy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria i kraje bałkańskie), która odpowiadać będzie bezpośrednio przed Johanne Broadfield, pełniącą funkcję Vice President Cartoon Network Enterprises na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.
Cartoon Network stanowi istotną część Turner Broadcasting System i odnotowuje stały wzrost nakładów inwestycyjnych na własne produkcje serialowe. Aby wypracować bardziej zintegrowane podejście do rynku, Cartoon Network będzie od teraz bezpośrednio zarządzać relacjami z licencjobiorcami i partnerami detalicznymi. Wcześniej obszar ten znajdował się pod profesjonalną opieką European Licensing Company, będącej do tej pory wyłącznym agentem ds. sprzedaży licencji produkcji Cartoon Network w regionie CEE.

Bezpośrednie zarządzanie własnymi kreacjami - począwszy od etapu tworzenia serialu, po wprowadzenie produktu do sprzedaży - umożliwia przyjęcie znacznie dogodniejszego modelu biznesowego, zarówno dla Cartoon Network, jak i partnerów.

Celem wprowadzenia nowej struktury organizacyjnej, jest bardziej efektywne pozycjonowanie oferty stacji w regionie CEE, dobór najlepszych partnerów w celu stworzenia najwyższej jakości produktów, a także zwiększenie kreatywności i możliwość oferowania zintegrowanych rozwiązań, które pozytywnie wpłyną na wyniki sprzedażowe. Wprowadzana zmiana jest efektem konsekwentnego rozwoju regionalnego biura firmy i stopniowego zwiększania nakładów na inwestycje na rynku polskim.

Dzięki elastycznej i dynamicznej strukturze organizacyjnej, Cartoon Network Enterprises będzie bardzo blisko współpracować ze wszystkimi partnerami, zapewniając jak najlepsze wsparcie i jakość usług swoim licencjobiorcom. Ponadto, Cartoon Network Enterprises będzie w stanie zaoferować partnerom kompleksowe pakiety usług.

Komentarze (1 - 3 z 3)

to się w głowie nie mieści że ten kanał nie nadaje w 16x10 o HD nie wspominając
 5  
tym bardziej że w innych krajach CN HD już jest od dawna
 2  
Od listopada ma byc podobno w HD tak samo jak TCM zamienia się w TNT HD

Od listopada ma byc podobno w HD tak samo jak TCM zamienia się w TNT HD
 0