Łukasz Szewczyk14.12.2015 (12:37)8 komentarzy

Dziennikarka Newsweeka w kampanii wspierającej legalizację małżeństw jednopłciowych "Już czas" (foto)

W weekend ruszyła kampania społeczna "Już czas", której celem jest walka o równe prawa dla związków jednopłciowych. Do udziału kampanii zaproszono, którzy od lat wspierają środowisko LGBT, m.in: Marka Kossakowskiego, Joannę Erbel i dziennikarkę "Newsweeka" Renatę Kim.
Kampania "Już czas" zainaugurowała została w weekend przez Ewę i Małgosię. Obie panie 5 lat temu, na wysokości 11 tys. metrów nad ziemią wypowiedziałyśmy słowa przysięgi małżeńskiej. Było o tym głośno w polskich i światowych mediach. Mimo to, tak jak i wtedy, tak i dzisiaj nie mogą w Polsce zalegalizować naszego związku.
Dlatego też wraz z grupą przyjaciół postanowiły przypomnieć, że w naszym kraju nadal żyją ludzie, którzy nie mają równych praw:
• nie mogą dowiedzieć się o stan zdrowia nieprzytomnej partnerki/nieprzytomnego partnera,
• nie mogą wziąć wolnego na opiekę nad partnerką/partnerem,
• nie mogą pochować partnerki/partnera,
• nie mają prawa do dziedziczenia ustawowego,
• nie mają prawa do dziedziczenia w I grupie podatkowej,
• nie mają prawa do renty/zasiłku po zmarłej partnerce/zmarłym partnerze,
• nie mogą przysposobić dziecka partnerki/partnera.

Ewa i Małgosia, która od lat dzielenie działają na rzecz LGBT, postanowiły przygotować kampanię "Już czas", której celem jest nie tylko edukacja społeczeństwa, ale także przypomnienie się rządzącym, że problemy osób LGBT wciąż czekają na rozwiązanie.

Do udziału kampanii dziewczyny zaprosiły ludzi, którzy od lat wspierają środowisko gejów i lesbijek, m.in: Marka Kossakowskiego, Joannę Erbel i dziennikarkę "Newsweeka" Renatę Kim. W ramach kampanii powstało siedem plakatów:

Kampania "Już czas" - plakat
Kampania "Już czas" - plakat
Kampania "Już czas"
Kampania "Już czas"
Kampania "Już czas"
Kampania "Już czas"
Kampania "Już czas"
Na razie kampania dostępna jest w internecie pod adresem www.juzczas.com. Jednak trwa zbiórka środków, by niektóre z plakatów pojawiły się także na warszawskich ulicach.
Newsweek/juzczas.com

Komentarze (1 - 8 z 8)

Jednopłciowo powychodzą za siebie i za 1000 lat ludzkość przestanie istnieć!
 10  
a ile się dostaje pieniędzy za działanie w tej kampanii ? pytam poważnie.
 7  
Szczerze mówiąc paskudne zdjęcia, pozy, ujęcia. Bardzo sztuczne.
 10  
homo są jacyś dziwni. Zawsze próbują kręcić światem wokół siebie i robić z siebie ofiarę nie wiadomo czego. Niby hetero są jacyś inni w stosunku do przyjaciół? Nie! Jak by mojego przyjaciela zabierali do szpitala, to raczej nie miał bym problemu znaleźć w którym jest. Nie wiem, może w Warszawie geje mają z tym wielki problem... A tym straconym domu??? Totalnie bez sensu. Skoro geje tak sobie ufają, niech sobie ustanowią współwłasność, testament i inne prawne instrumenty. Można o tym pomyśleć zawczasu. Tak na prawdę są to problemy, które nie istnieją, a homos sami je tworzą, nagle się budzą i twierdzą że mają gorzej. Dzieci mieć nie będą, więc nie ma po co ich jakoś specjalnie chronić jak tradycyjnych rodzin.
 5  
własnie zmagajac sie z takimi głupotami europa zakonczy swój zywot pod naporem muzłumanów.
dla mnie mozesz byc nawet jednorożcem ale nie próbój na sile zainteresowywac tym innych.
 7  
Te zdjęcia obrażają moje heteroseksualne uczucia. Co ja mam zrobić? Mamy wolność, czy może nie?
 3  
Brawo za akcję popieram każdy ma prawo do szczęścia i równości wobec prawa czy jest homoseksualistą, karłem, niepełnosprawnym, każda nienawiść przegrywa z czasem jak widać to na świecie: Ameryka Łacińska,USA, Europa, w Azji tez to się powoli zbliża po kolei z upływem czasu państwa legalizują małżeństwa homoseksualne :).
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 16 grudnia 2015 o 17:12:58 przez rrrrr2r).
 2  
Pierwszym znaczącym sukcesem lobby gejowskiego było skreślenie homoseksualizmu z listy chorób psychicznych przez Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne w latach 70. Dwadzieścia lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poszła w ślady Amerykanów. Pierwszy raz w historii o skreśleniu czegoś z listy chorób zadecydowały nie badania naukowe, a referendum przeprowadzone wśród psychiatrów i psychologów. Dobór osób głosujących nie był, zresztą, reprezentatywny. Celowo nie zapytano o zdanie dość licznej grupy specjalistów o odmiennych poglądach

MEDIA2 PROSZĘ NIE usuwać mojego postu
przypominam
Wolność wypowiedzi została zagwarantowana w Konstytucji RP w rozdziale „Wolności i prawa osobiste” w art. 54. Zgodnie z tym przepisem każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Ten sam przepis zakazuje cenzury prewencyjnej środków społecznego przekazu oraz koncesjonowania prasy. Dopuszcza jednak możliwość obowiązku uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. nr 78, poz. 483, ze zm.)
 1