Łukasz Szewczyk10.01.2017 (19:52)10 komentarzy

Płatności kartami i smartfonami u wolontariuszy WOŚP w 70 miastach

W trakcie 25 Finału WOŚP, który już 15 stycznia 2017 roku, będzie można przekazać datki zbliżeniowo w 70 miastach w całej Polsce. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną wyposażeni w zbliżeniowe terminale płatnicze już trzeci rok z rzędu.
Białystok, Jelenia Góra, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław - to tylko niektóre z 70 miast, w których podczas jubileuszowego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie można przekazać datki kartą płatniczą lub telefonem, za pomocą transakcji zbliżeniowych. Kilkuset wolontariuszy Fundacji, kwestujących na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom, zostanie wyposażonych w zbliżeniowe terminale płatnicze. Zostaną one udostępnione dzięki współpracy Fundacji WOŚP z Bankiem Pekao i Mastercard.
Z roku na rok wartość środków zgromadzonych podczas Finału WOŚP rośnie, a w zeszłym roku sięgnęła rekordowej sumy 72,7 mln zł. Aby w czasie tegorocznej, jubileuszowej zbiórki możliwe było osiągnięcie jeszcze lepszego wyniku, Fundacja, we współpracy z partnerami, ułatwia Polakom angażowanie się w dobroczynność. Jednym ze sposobów jest podążanie za ich ulubionymi formami płatności bezgotówkowych. Według najnowszych danych NBP, w ciągu ostatnich 12 miesięcy wartość transakcji kartami płatniczymi wyniosła 454 mld zł, co odpowiada prawie 1/3 PKB Polski i jest sumą o 13,6% większą niż rok wcześniej. Dzięki temu darczyńcy będą mogli w szybki i bezpieczny sposób przekazać pieniądze na konto Fundacji, zbliżając do czytnika kartę płatniczą lub smartfon. Tak, jak jest to w przypadku transakcji w sklepie, jeśli przekazywana kwota przekroczy 50 złotych, transakcję trzeba potwierdzić kodem PIN. Terminale będą również umożliwiały przyjmowanie donacji poprzez włożenie karty do czytnika.

Zbliżniowe terminale płatniczne dla WOŚP / Fot. Łukasz Widziszowski - Fundacja WOŚP
Wolontariuszy z terminalem płatniczym będzie można spotkać w ponad 70 miastach w całej Polsce. Będą oni wyraźnie oznaczeni, nosząc koszulkę z napisem "Zbliż się do Orkiestry", a ponadto będą mieć ze sobą identyfikator 25. Finału WOŚP, tradycyjną puszkę oraz naklejki z sercem WOŚP. W trosce o bezpieczeństwo każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Logo Orkiestry będzie wyświetlane na ekranie urządzenia w trakcie transakcji, a także znajdzie się na wydruku potwierdzającym transakcję bezgotówkową.

Komentarze (1 - 10 z 10)

zadzieram kiecę, i z kartą do owsika lecę. jeszcze mu mało i jego lali ?
 12  
Zawsze możesz wesprzeć ojca Rydzyków i jego chłopców. O z pewnością wyposaży szpitale... modlitwą. Hahahahahahahaha :)
 11  
napychaj dalej kabzę temu cwanemu ..ujowi baranie
 17  
ben2 - zamknij japę PISdzielcu! Kozakiem jesteś tylko w necie, a jakbyś potrzebował pomocy to byś błagał żeby cię podłączyli w szpitalu do sprzętu od WOŚP. Pamiętaj że masz z tego sprzętu nie korzystać tylko umierać... Docenisz to co robi Owsiak dopiero wtedy gdy komuś z twoich bliskich ten sprzęt pomoże. Nikt ci nie rozkazuje dawać jakiegokolwiek grosza do puszki więc zamknij mordę i siedź cicho!
DEBILEwszędzieDEBILE 10.01.2017 (21:14:20)
 3  
A czy BLIKiem będzie można przekazać datek? Akurat tylko z tego ostatnio korzystam ;).
 5  
Nie chcesz - nie pomagaj. Ale prosimy o jedno - nie przeszkadzaj. I życzę żelaznego zdrowia Tobie i całej twojej rodzince oraz wytrwania w modlitwie. Ja stałem przy łóżku umierającej bliskiej osoby. To był OIOM i większość sprzętu jaki wisiał nad i stał obok łóżka, miał naklejkę z serduszkiem... Więc się dołożę i tego roku...
 1  
syn wcześniak leżał w inkubatorze z naklejką ale... trochę się obawiam przenośnych terminali. ? Kto to obsługuje i czy nie zhakuje?
 2  
A kto nie pozostawi śladu elektronicznego że zapłacił ten nie dostanie pracy i w szpitalu wyciągną mu poduszkę spod głowy.
 1  
Tobie sądząc po wpisie już dawno ktoś poduszkę spod głowy wyjął.
 1  
A co jeszcze wymysli ten zboczony zboczek w czerwonyck POrach jak dalej deprawować dzieci i młodzież
Jesteś tak głupi z wyboru, urodzenia czy przekonań?

Jak tam pewien minister i jego San Escobar?
 0