Piotr Babicki15.11.2006 (6:39)4 komentarze

Kariera Krzysztofa Kononowicza

Krzysztof Kononowicz, który dzięki internetowi stał się najbardziej znanym kandydatem w ostatnich wyborach, ma teraz szansę stać się ikoną popkultury. - czytamy w Rzeczpospolitej.
W internecie robi furorę jego spot wyborczy, w którym Kononowicz wygłasza swój program nieporadną polszczyzną (jeden z najsłynniejszych punktów to zapowiedź, że za jego rządów "Nie będzie niczego"). W sieci można już kupić kubki, swetry, a nawet czapki uszanki, w których przegrany kandydat na prezydenta Białegostoku pozował do zdjęć. Na razie Kononowicz nie zarabia na swoim wizerunku, ale jego komitet zamierza coś z tym zrobić.
Komitet Podlasie XXI wieku (założony przez ludzi związanych z radykalnym ruchem narodowym), który wystawił Kononowicza, twierdzi, że z gadżetami nie ma nic wspólnego. - Zgłosił się do nas tylko jeden człowiek, który chce robić koszulki z Kononowiczem. Niech robi. My nie mamy kasy na takie inwestycje - mówi dla "Rz" Adam Stanisław Czeczetkowicz, pełnomocnik Podlasia XXI wieku i rzecznik prasowy Kononowicza.

Czeczetkowicz przyznaje, że komitet zamierza wykorzystać popularność kandydata. - Będziemy kuć żelazo póki gorące. Już zgłosił się do nas znajomy człowiek od show-biznesu. Może zrobimy objazd po kraju? - mówi Czeczetkowicz.

Krzysztof Kononowicz chętnie rozdaje autografy, cieszy się z rozmów z dziennikarzami. " Rz" przyznał, że kiedyś korzystał z konsultacji psychiatry. Czy poradzi sobie z nagłą popularnością ? Adam Stanisław Czeczetkowicz: - On czuje się w tym jak ryba w wodzie. To Katon bezrobotnych. Chcemy tę popularność jakoś usankcjonować prawnie. Żeby Kononowicz też coś z tego miał.

Popularność kandydata z Białegostoku już zwietrzyły komercyjne media. W TV4 do swojego programu "Tok 2 szok" Krzysztofa Kononowicza zaprosili na dzisiaj dziennikarze Piotr Najsztub i Jacek Żakowski. - czytamy w Rzeczpospolitej.
Rzeczpospolita

Komentarze (1 - 4 z 4)

ciekawa osoba lecz jako kandydat nie miał żadnych szans
nawet troszkę szkoda =]
 0  
ja kocham tego goscia wroze mu kariere w tv oczywiscie nie na scenie politycznej mam nadzieje pozdro
 0  
To przecież IV władza /media/ wykreowały pana Kononowicza. Dziwię się tylko, że wykorzystują jego ułomność. To okropne nabijać się z prostych ludzi. Ale za tym stoi duża kasa!!!!!!!!!!!!!!
 0  
Kochamy Cię Krzysztofie
 0