Łukasz Szewczyk09.11.2017 (11:48)16 komentarzy

Dorota Wellman twarzą kampanii Greenpeace "Adoptuj pszczołę" (wideo)

Dorota Wellman została ambasadorką jubileuszowej edycji akcji społecznej Greenpeace na rzecz ochrony pszczół miodnych i dziko żyjących "Adoptuj pszczołę". Celem akcji jest poprawa sytuacji tych pożytecznych owadów w Polsce, a w tym roku jest to m.in. powstanie Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających.
Dorota Wellman twarzą kampanii Greenpeace "Adoptuj pszczołę" (wideo)
Prywatnie Dorota Wellman sama od lat działa dla pszczół - przez cały sezon dba o to, by w jej ogrodzie zapylacze miały odpowiednie warunki do życia - sadzi rośliny miododajne, tworzy domki, w których zapylacze mogą znaleźć schronienie i bezpieczne miejsce do rozmnażania. W tym roku dziennikarka wsparła jubileuszową, piątą edycję akcji społecznej Greenpeace "Adoptuj pszczołę", użyczając swojego wizerunku w klipie promującym kampanię pt. "Pszczoła jest wielka".
- Musimy zadbać o wszystkie zapylacze - te w miastach i te na wsi. O pszczoły miodne i setki gatunków pszczół dzikich, których ponad połowa to gatunki zagrożone wyginięciem. Dlatego nie miałam wątpliwości, czy chcę dołączyć do akcji "Adoptuj pszczołę". Owadom z najbliższej okolicy pomagam każdego dnia, a dzięki Adoptuj Pszczołę mogę pomóc wszystkim zapylaczom w Polsce. Dlatego zachęcam wszystkich do dołączenia - powiedziała Dorota Wellman.


Spot wyreżyserowała Zuzanna Plisz, a za zdjęcia odpowiedzialny był Kacper Fertacz, dwukrotny zdobywca Nagrody Głównej w Konkursie Filmów Polskich za film "Ostatnia rodzina" oraz "Hardkor disco" na Camerimage Festival.

Akcja Greenpeace od pięciu lat zwraca uwagę na problemy pszczół miodnych i dziko żyjących w Polsce i zachęca do aktywnego im pomagania. W Polsce poza pszczołami hodowlanymi żyje prawie 500 gatunków pszczół dziko żyjących, z których połowa to gatunki zagrożone. Dotychczas w akcji "Adoptuj pszczołę" wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, które symbolicznie "adoptowały" pszczoły na stronie adoptujpszczole.pl. Dzięki temu udało się m.in. postawić w całym kraju ponad 100 hoteli dla owadów, odbudować populację pszczół w gminie Wschowa po masowym zatruciu pestycydami, przeprowadzić nowatorskie badania nad zapylaczami w modelu nauki obywatelskiej a także rozpocząć prace nad Strategią Ochrony Owadów Zapylających. Akcja prowadzona jest we współpracy z naukowcami i największymi związkami pszczelarskimi w Polsce.

- Wierzymy, że aby robić rzeczy wielkie i ważne, musimy działać razem - dlatego już po raz piąty dzięki akcji "Adoptuj pszczołę" tysiące ludzi z całej Polski sprawia, że nasz kraj staje się naprawdę przyjazny dla owadów zapylających. Ten rok jest dla nas szczególny - obchodzimy 5. urodziny i tworzymy projekt, który ma szansę trwale zmienić sposób, w jaki Polska dba o pszczoły i inne zapylacze: dzięki "Adoptuj pszczołę" powstanie Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających - powiedziała Katarzyna Jagiełło z Greenpeace Polska.

Aby wziąć udział w akcji "Adoptuj pszczołę", należy wejść na stronę www.adoptujpszczole.pl i "adoptować" dowolną liczbę wirtualnych pszczół. Podczas adopcji można wybrać pomiędzy adopcją jednorazową a tzw. adopcją regularną, czyli odnawianą co miesiąc. Osoby, które zdecydują się na adopcję regularną, otrzymają Pakiet Pszczelego Bohatera, na który składa się m.in. certyfikat i koszulka Pszczelego Bohatera, kupon rabatowy na powieść "Rój" Laline Paull, a także pszczeli kalendarz na rok 2018.

Pszczoły można adoptować do 15 listopada. Książki dla osób, które wybrały adopcję regularną przekazało Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Komentarze (1 - 10 z 16)

Pani Doroto, z całym szacunkiem, ale nie jest to dobry pomysł. Ja wiem, że do pewnych rzeczy się po prostu nie nadaję i ich na siłę nie robię.
 5  
Zdecydowanie wolę akcję "zaadoptuj prosię" lub "zaadoptuj swojego psychofana" . Akcja ma na celu uspołeczniać te boże stworzenia :-|
 5  
gruba świnia
 4  
straszna ,dziwię się bo tyle pięknych, młodych,inteligentnych.
 5  
Ale jesteście kretynami, nie chodzi o to Jak tylko po co ale co nie którym
 3  
Jak mawia stare powiedzenie "Niedługo strach będzie lodówkę otworzyć, bo Wellmanowa z niej może wyskoczyć."
 3  
Nawiedzonym wyznawcom sekty smoleńskiej, to nawet niewinna szlachetna akcja ratowania pszczół będzie przyczynkiem do tego żeby walić w swoich "wrogów", bez których żyć nie możecie, co pokazują wpisy powyżej.

P.S. mam nadzieję że jesteście na tyle posłuszni idei swojej sekty iż zaczęliście już zgodnie ze spotem reklamowym kopulować jak króliki, aby było was w rodzinie ponad 60. Nie ważne że bez miłości, kopulujcie na ilość.
Wykonać towarzysze !!! :lol
 3  
Edit. Nie pomylicie tylko dziurek w kopulacji, bo od kopulacji z naczelnikiem króliczków nie będzie :lol
 4  
Edit. Nie pomylicie tylko dziurek w kopulacji, bo od kopulacji z naczelnikiem króliczków nie będzie :lol
A sPOczek jak zwykle nie przepuści okazji,żeby POmolestować innych userów,twu... ;]
 2  
Ja się czuję molestowany tym że ministerstwo proponuje mi bezsensowną kopulację, zamiast seksu z miłości.
I pomyśleć że takie coś kosztowało nas podatników 3mln złotych.
Co za nieudacznicy nad tym spotem pracowali :lol
Nie czujesz się molestowany tym spotem pisowski klakierze?
 2