Łukasz Szewczyk14.11.2017 (13:46)brak komentarzy

Aviva walczy ze smogiem i rusza z akcją "Wiem, czym oddycham" (wideo)

Aviva przygotowała antysmogowy program społeczno-edukacyjny "Wiem, czym oddycham". Inicjatywa wystartowała w Dniu Czystego Powietrza. Jej celem jest zwiększenie świadomości, jaki wpływ na zdrowie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. Projekt wspiera kampania reklamowa prowadzona w telewizji, internecie oraz kinach.
"Wiem, czym oddycham"
"Wiem, czym oddycham" to cykl działań społecznych, edukacyjnych i promocyjnych, jakiego Aviva nie realizowała od lat. Na potrzeby projektu firma przygotowała dwa spoty reklamowe. Pierwszy będzie emitowany od 14 listopada w telewizji, internecie oraz kinach. 30-sekundowy film zwraca uwagę na problem smogu, który stanowi jedno z największych wyzwań ekologicznych i zdrowotnych w Polsce. Aż 33 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu zanieczyszczeń powietrza znajduje się w naszym kraju. Badania naukowe i dane epidemiologiczne wskazują, że przebywanie w środowisku o zwiększonym poziomie zanieczyszczeń powietrza może istotnie wpływać na rozwój wielu groźnych chorób układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.
Ponadto, Aviva we współpracy z redakcją "Dzień Dobry TVN" przygotowała cykl programów edukacyjnych dotyczących smogu oraz ochrony zdrowia przed negatywnym wpływem zanieczyszczonego powietrza. Działania promocyjne obejmą również media społecznościowe. Program "Wiem, czym oddycham" wspiera także Małgorzata Kożuchowska, która uczestniczy w działaniach społecznych i reklamowych Avivy.

Aviva przygotowała specjalny spot do telewizji, internetu i kin:

300 zewnętrznych czujników jakości powietrza od Avivy
Najważniejszą częścią działań jest program społeczny, w ramach którego Aviva zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników firmy Airly monitorujących jakość powietrza w Polsce. Urządzenia te "na żywo" przesyłają dane dotyczące stężenia zanieczyszczeń w atmosferze, które można śledzić na komputerze lub smartfonie. 150 czujników jest właśnie montowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce.

Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva.
Od 14 listopada do 10 grudnia na stronie www.wiemczymoddycham.pl każdy może zgłosić miejsce, w którym ma zostać umieszczony zewnętrzny czujnik. Akcja skierowana jest do mieszkańców, którzy chcą wiedzieć, czym oddychają, a także przedszkoli, szkół, gmin, organizacji pozarządowych, wspólnoty i spółdzielni mieszkaniowych. Czujniki otrzyma 100 lokalizacji, które zgromadzą największą liczbą głosów w głosowaniu internetowym. Fundacja Aviva wskaże również kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Programowi społeczno-edukacyjnemu "Wiem, czym oddycham" towarzyszą działania promujące ubezpieczenie Avivy Poważne Zachorowanie, obejmujące 45 chorób, w tym wywoływane przez smog choroby układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. W ramach programu Aviva dofinansuje też wysokiej jakości wewnętrzne sensory monitorujące jakość powietrza w domu. Klienci zawierający nowe ubezpieczenia na życie otrzymają wysokie rabaty na ich zakup, a płacący wyższe składki otrzymają je bezpłatnie. Akcję będzie wspierać kampania w telewizji i internecie.

Strategię programu "Wiem, czym oddycham" opracowała wewnętrznie Aviva.
Za koncepcję kreatywną, realizację oraz produkcję odpowiada agencja Young & Rubicam. Spoty reklamowe przygotował dom produkcyjny Papaya Films, a zakup mediów zrealizował Zenith. Działania public relations powierzono agencji ZOOM bsc.

Partnerzy: TVN, Airly, Oddech to życie