Łukasz Szewczyk14.11.2017 (19:59)15 komentarzy

Bogusław Linda w kampanii wspierającej osoby LGBT. "Nadawałem się, aby zagrać geja" (wideo)

Etatowy twardziel polskiego kina, Bogusław Linda został nową twarzą akcji społecznej KPH "Ramię w ramię po równość". Słynący z bezkompromisowych wypowiedzi aktor zabrał głos w sprawie miłości i akceptacji osób LGBT. Opowiedział również historię o roli geja, którego ostatecznie nie zagrał.
Bogusław Linda / Fot. Michał Dąbrowski / Kampania Przechiw Homofobii
Do akcji Kampanii Przeciw Homofobii - "Ramię w ramię po równość" dołączył jedna z popularniejszych aktorów - Bogusław Linda.
- Miłość bardzo rzadko krzywdzi. Jeżeli ludzie się kochają, to jest absolutnie ich prywatna sprawa i nie nam wtykać w to nos. Człowiek jest człowiekiem w każdym momencie i trzeba mu na to pozwolić. Zwłaszcza jeżeli nie robi nic złego drugiemu człowiekowi - oznajmia w najnowszym spocie Kampanii Przeciw Homofobii Bogusław Linda, aktor znany z tego, że zawsze mówi to, co uważa.

W nowym spocie dowiemy się m.in. o propozycji roli geja, którego Linda ostatecznie nie zagrał. - Czy ktoś proponował mi zagranie geja? Wydaje mi się, że był taki moment w moim życiu i był to Janusz Zaorski. Ale nie wiem dlaczego zrezygnował z tego. Według mnie nadawałem się - mówi uśmiechając się przekornie aktor.


Popularny aktor wystosował także apel do tych, którzy nie akceptują. - Przekaz, jaki może wynikać z naszej rozmowy, do chłopaków i dziewczyn, którzy nie akceptują takiej miłości, jest tylko taki, żeby wyszli ze skorupy i nie wstydzili się czasem tego, aby spojrzeć na drugiego człowieka i popatrzeć, a może to jest fajny kumpel albo fajna kumpela. Czasami szkoda życia, a można spotkać bardzo ciekawych ludzi - przekonuje w spocie KPH Linda.

Ramię w ramię po równość
Bogusław Linda jest kolejnym ambasadorem akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii "Ramię w ramię po równość", w ramach której znane i lubiane osobistości ze świata sportu, kultury i mediów mówią o tym, że akceptują i wspierają osoby LGBT. Do ambasadorów i ambasadorek akcji należą m.in. Dorota Wellman, Zofia Czerwińska, Maryla Rodowicz, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Janicki, Mela Koteluk, Gośka Szumowska, Natalia Przybysz, zespoły Lao Che i Lipali oraz blogerki Maffashion i Marta Jadłonomia Dymek.
Kampania Przeciw Homofobii

Komentarze (1 - 10 z 15)

Ja też chyba jestem gejem;)
johnyB - ten prawdziwy 14.11.2017 (20:24:45)
 2  
"Lao Chce" XD
 5  
Ciekawe za ile pieniędzy zostaje się sojuszniczką osób LGBT ?
 5  
Panie Bogusławie, mądre słowa.
Ja tez uważam, że każdy ma prawo kochać kogo chce. Jedynie ograniczeni mentalnie ludzie tego nie rozumieją. Taka jest prawda. Każdy ma prawo kochać jak i żyć z kim chce a tobie nic do tego.
 5  
Aktor wszystko zagra i wszytko powie - taka jego rola i od tego jest.
 6  
Jestem hetero i czuję się coraz bardziej dyskryminowany!
 7  
Prawiczkom się nie podoba, a że wielu gadających z ambony to też geje i to patologiczni, to już ok.
 2  
niech kocha kogo chce a najlepiej geriawit i kasiore ? towarzystwo wzajemnej adoracji? Wellmann... nawet lidl juz jej nie chce ?
 1  
Aktor wszystko zagra i wszytko powie - taka jego rola i od tego jest.
Masz na myśli dominikę figurską (małe litery zamierzone)? Podobno też aktorka.
A dla pana Bogusława Lindy - wielkie brawa! Jest nie tylko świetnym aktorem, ale i szlachetnym człowiekiem.
 1  
Boguś co sie z tobą dzieje ? Jednak rozum z wiekiem nie idzie w parze.
 3