Łukasz Szewczyk26.05.2018 (16:09)15 komentarzy

Mundial 2018: Czy Polacy wierzą w sukces polskiej reprezentacji? (raport)

28 proc. internautów wierzy, że reprezentacja Polski znajdzie się wśród trzech najlepszych drużyn zbliżającego się Mundialu, wynika z badania zrealizowanego przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research. Największe szanse na podium mają zdaniem ankietowanych: Niemcy, Hiszpanie i Brazylijczycy.
Mundial 2018: Czy Polacy wierzą w sukces polskiej reprezentacji? (raport)
Mundial wzbudza silne emocje i rozpala medalowe nadzieje Polaków. Ich racjonalnym uzasadnieniem są niewątpliwie wysoka, 10. pozycja naszej reprezentacji w rankingu FIFA oraz skład kadry narodowej, na czele z takimi gwiazdami jak: Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski i Piotr Zieliński. Optymizm polskich kibiców znajduje odzwierciedlenie w wynikach ankiety przeprowadzonej przez SW Research. Zdaniem 16,5 proc. uczestniczących w badaniu internautów, reprezentacja Polski awansuje do finału turnieju i znajdzie się w gronie najlepszych piłkarskich drużyn na świecie. Polacy wymieniani są obok takich potęg jak Niemcy, Hiszpanie, Brazylijczycy i Portugalczycy. Badani z optymizmem patrzą również na medalowe szanse Polaków - 28,4 proc. wierzy, że nasi piłkarze wrócą z Rosji z medalem. O tym, że będzie to złoto przekonany jest co dziesiąty internauta.
Kibice o mundialu 2018
Optymizm internautów nie znajduje jednak odzwierciedlenia w zachowaniach, które pociągają za sobą decyzje finansowe. Doskonałą ilustracją tego są zakłady bukmacherskie. Dane z STS pokazują, że choć wierzymy w siłę polskiej reprezentacji, to pieniądze wolimy postawić na pewniaków. Najniżej wyceniane są zakłady, w których obstawiane jest zwycięstwo reprezentacji Brazylii. Polacy plasują się w tym zestawieniu na 13. pozycji. W praktyce oznacza to, że za każde 10 złotych postawione na zwycięstwo Polaków w dniu realizacji sondażu, w przypadku wygranej, zarobić można 500 PLN. Nieco więcej nadziei pokładamy w tym, że nasza drużyna dotrze do finału. W tym przypadku obstawiając polską drużynę - za każdą wpłaconą złotówkę, dostaniemy 20 PLN.

Niezależnie jednak od wyników, wszyscy traktujemy Mundial jako wielkie święto sportu, w którym pragniemy uczestniczyć. Najchętniej śledzilibyśmy mecze z trybun stadionów, ale realia są jednak takie, że szczęście to spotka nielicznych. Zdecydowana większość Polaków będzie oglądała zmagania naszych piłkarzy na ekranach telewizorów. Badanie przeprowadzone przez SW Research pokazuje, że to 85 proc. wszystkich uczestniczących w ankiecie internautów. Połowa tej grupy planuje oglądać wszystkie mecze polskiej reprezentacji. Tak więc, niezależnie od tego, która drużyna stanie na najwyższym podium, to już dzisiaj na 100 proc. powiedzieć można, że niewątpliwym wygranym są stacje telewizyjne, które będą transmitowały mecze, ponieważ poza widzami przyciągną one licznych reklamodawców.

Zainteresowanie Mundialem / Zainteresowanie Mundialem
Badanie zrealizowane zostało w dniu 14 maja 2018 r. przez agencję SW RESEARCH, metodą wywiadów on-line (CAWI), na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 1082 ankiet.
Agencja Badań Rynku i Opinii SW Research

Komentarze (1 - 10 z 15)

Jako prawdziwy Polak-patriota oczywiście bardzo chcę wierzyć w sukces i życzę jak najlepszych wyników polskiej reprezentacji. Mundial wbudza we mnie silne, patriotyczne emocje, więc naturalne, że będę się modlił za dobry wynik naszej reprezentacji.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 26.05.2018 (18:05:55)
 8  
To, że jest się patriotą nie znaczy, że trzeba być idiotą. Oczywiście wrócimy z NICZYM jak zawsze
 2  
To, że jest się patriotą nie znaczy, że trzeba być idiotą.
To na pewno nie o mnie mowa. Ja idiotą nie jestem. Jestem inteligentny.

Owszem, do tej pory wracaliśmy zawsze z niczym, ale jako Polak-patriota chciałbym być dobrej myśli i wierzę, że kiedyś nadejdzie ten pierwszy raz, kiedy wrócimy z CZYMŚ. Zawsze miałem taką nadzieję. W poprzednich Mundialach się nie spełniała, ale może tym razem...
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 26.05.2018 (18:47:54)
 5  
My prawdziwi polscy patrioci, wyborcy PIS urządzamy demolki na stadionach. Wreszcze mamy dobrą zmianę.
Maciej z Radomia popierający podłą zmianę 27.05.2018 (10:34:44)
 1  
My prawdziwi polscy patrioci, wyborcy PIS urządzamy demolki na stadionach. Wreszcze mamy dobrą zmianę.
Nikt ci nie uwierzy, że jesteś wyborcą PiS, bo inaczej nie popierałbyś POdłej zmiany.

Wyborcy PiS nie urządzają demolek na stadionach. Wyborcy PiS są ludźmi o bardzo wysokiej kulturze i potrafią kibicować piłkarzom w sposób cywilizowany i kulturalny. Zrobić jakąś zadymę i mieć z tego radość - to na pewno nie jest cecha wyborców PiS.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 27.05.2018 (10:44:40)
 4  
Tylko PIS potrafi jątrzyć i dzielić, więc to muszą być zadymiarze od "dobrej zmiany"
 2  
28%... dużo naiwniaków!
 1  
Wystarczy sięgnąć do archiwum wypowiedzi politykìw PIS jak na maszerującyxh z racami i z zakrytymi twarzami 11 listopada w Warszawie mówi że to marsz patriotów. Ci samy zadymiarzą rozwalają stadiiony.
Maciej z Radomia popierający podłą zmianę 27.05.2018 (12:32:43)
 3  
ile to można wierzyć,wole siatkówkę tam przynajmniej coś wygrywają a nie ciągłe porażki...........
 4  
Wystarczy sięgnąć do archiwum wypowiedzi politykìw PIS jak na maszerującyxh z racami i z zakrytymi twarzami 11 listopada w Warszawie mówi że to marsz patriotów. Ci samy zadymiarzą rozwalają stadiiony.
Wszystko, co robi PiS, robi dla dobra Polski i patriotycznie nastawionych Polaków. Nawet jeśli komuś wydaje się, że jest w działaniach PiS-u coś złego, tak to się tylko wydaje. Wszystko ma swój sens.

Hahahahaha, zabawne, jak od kilku tygodni niektórzy (pisząc nie na temat artykułu) próbują mnie "nawrócić" przeciwko PiS-owi. Naprawdę zabawne, bo ja trwam i będę trwał przy swoich proPiSowskich poglądach, które uważam za normalne, a nawet za słuszne. PiS to jest wielka, potężna, niezłomna i nieustraszona partia i jestem pod wrażeniem jej potęgi. Jestem dumny z siebie, że wielbię tę partię i potrafię docenić to dobro, które ta partia codziennie czyni dla prawdziwych Polaków-patriotów wierzących w Boga i moc Kościoła. Nie wstydzę się mówić o sobie wprost, że jestem wyznawcą tej partii. Tak, proszę państwa - WYZNAWCĄ! Jest to dla mnie powód do dumy, nie do wstydu! Nikt jeszcze PiS-owi nie podskoczył i nawet do pięt nie dorósł.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 27.05.2018 (19:31:18)
 1