Łukasz Szewczyk05.07.2018 (11:26)3 komentarze

BLIK rusza z kampanią promującą "przelew na telefon w mig" (wideo)

Wystartowała nowa kampania reklamowa Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK. Jej celem jest podkreślenie jak szybkie są przelewy na telefon BLIK.
Przelew w mig
Przelew na telefon BLIK dostępny jest w sześciu bankach: Alior Banku, Banku Zachodnim WBK, Banku Millennium, mBanku, ING Banku Śląskim oraz PKO Banku Polskim. Aby go zrealizować, nie trzeba znać numeru konta bankowego odbiorcy, wystarczy wybrać lub wpisać numer telefonu w aplikacji bankowej i zatwierdzić przelew. Pieniądze znajdą się na koncie odbiorcy w ciągu kilku sekund. Szybki przelew na telefon BLIK jest bezpłatny i działa pomiędzy różnymi bankami przez całą dobę, także w weekendy i święta.
Klienci czterech z wymienionych banków - BZ WBK, Millennium, mBanku oraz ING Banku Śląskiego - mogą korzystać z dodatkowego ułatwienia jakim jest identyfikacja odbiorców, którzy korzystają z przelewów na telefon BLIK. Osoby te, są oznaczone w książce kontaktów aplikacji bankowej, ikoną BLIK.

- Jest wiele sytuacji w których chcemy lub musimy się szybko rozliczyć - oddać za zakupy, zrzucić się na wspólny prezent, pomóc bliskim w potrzebie. Sytuacje te pokazujemy w naszej kampanii, ponieważ właśnie wtedy przydaje się przelew na telefon BLIK. Jest wygodny, bezpieczny i stanowi alternatywę dla gotówki, a co najważniejsze działa między różnymi bankami i jest natychmiastowy - mówi Anna Nowacka, dyrektor marketingu Polskiego Standardu Płatności.

- Nasza kampania bazuje na idei "mówisz i masz". Bohaterem kampanii jest rekordzista w liczbie wypowiadanych słów - uchodzący za jednego z najszybszych raperów na świecie - MC Silk, który podkreśla szybkość działania przelewów na telefon BLIKIEM oraz zalety korzystania z nich w różnych sytuacjach - mówi Michał Tyburcy, Business Director z Change Serviceplan.


Kampania jest multimedialna - będzie prowadzona zarówno w telewizji, jak i w internecie, radiu, kinach i social mediach. Jest to kolejna kampania autorstwa agencji Change Serviceplan, która od kilku lat współpracuje z Polskim Standardem Płatności oraz była odpowiedzialna także za kampanię reklamową wprowadzającą BLIKA. Planowanie i zakup mediów realizuje dom mediowy Blue 449. Wszelkie aktywności zaplanowane są do końca wakacji.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Działa. Przelałem sobie kase z Banku Zachodniego do Mbanku (w ramach jednego numeru - mam konta w kilku bankach). Jak to działa poniżej wyjaśnienie.

Logujemy sie do aplikacji i tam rejestrujemy w Blik nasz nr do przelewów. Mozna miec w danej chwili tylko w jednym banku zarejestrowany nr i na to konto beda przychodzic przelewy. W kazdej chwili mozemy sie do innego banku zalogowac i tam zarejestrowac numer w blik, i staje sie on naszym domyslnym bankiem (kontem). Wszystko z poziomu aplikacji bankowej w ustawieniach w ciągu paru minut.

Rejestracja numeru w Mbank:
Logujemy sie do aplikacji Mbank, w lewym gornym roku kwadracik z poziomymi paskami. Wybieramy kolo zebate nastepnie przelewy na telefon. Zaznaczamy opcje pokaz uzytkownikow Blika, i zaznaczamy zgody dotyczace rejestracji numeru. Zapisujemy i gotowe.

Rejestracja numeru w Banku Zachodnim:
Logujemy sie do aplikacji, w lewym gornym rogu kwadracik z poziomymi kreskami, wybieramy na dole kolo zebate z ustawieniami.

W ustawieniach blik nastepnie przelew na telefon. Tutaj rejestrujemy telefon.

Domyslnym kontem jest zawsze to, gdzie ostatnio zarejestrowaliśmy telefon. To mozna zmieniać ile razy się chce.

Ja zarejestrowałem nmer w Mbank, wylogowałem sie, wszedłem w aplikacje Banku Zachodniego (nie rejestrowałem tam telefonu) a wykonałem przelew na moj nr telefonu wybierając w aplikacji Banku Zachodniego moj nr. Przelew trafił do Mbanku.

Generalnie chodzi o to, ze mozemy miec konta w roznych bankach. Domyślnym kontem bedzie to gdzie zarejestrujemy telefon.
Jak potrzebujemy w tym samym dniu prelew na inne konto, to tam rejestrujemy telefon. Blik z poprzedniego konta automatycznie nas wyloguje. Mozna samemu sobie robic przelewy pomiedzy bankami.

Tam gdzie chcemy wplacic pieniadze na konto, rejestrujemy nr i robimy z innej apki przelew na ten numer. Wlasny nr warto miec w ksiazce adresowej zapisany.
 0  
Jedna z najbardziej irytujących reklam w historii telewizji.
 2  
Revoult
 1