Łukasz Szewczyk06.11.2018 (15:35)3 komentarze

UOKiK: Media Expert jeszcze raz zapłaci za oceny

Spoty radiowe reklamujące w 2017 roku promocję "Płacimy za oceny" w sklepach Media Expert mogły wprowadzać w błąd - uznał UOKiK. Osoby, które skorzystały z promocji, otrzymają od spółki dodatkowe 60 zł.
Lisowska z Media Expert
Spółka Terg, właściciel sieci sklepów Media Expert, zorganizowała na zakończenie roku szkolnego 2016/2017 promocję "Płacimy za oceny". Reklamowała ją m.in. w radiu.
- (...) Teraz w Media Expert płacimy za oceny. Pochwal się świadectwem swojego dziecka. Za każdą piątkę otrzymasz 5 złotych, a za każdą szóstkę 6 złotych. Przyjdź do Media Expert i sprawdź, ile możesz zyskać (...) - mogli usłyszeć słuchacze.

Spot wzbudził wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Reklama pomijała ważne dla konsumentów informacje. Po jej wysłuchaniu mogli pomyśleć, że otrzymają gotówkę lub rabat w dniu, w którym przyjdą do sklepu ze świadectwem. Nie dowiedzieli się, że muszą zrobić zakupy za co najmniej 300 zł, a zniżkę będą mogli wykorzystać dopiero przy następnej wizycie w sklepie. Taki przekaz wprowadzał konsumentów w błąd. Być może część z nich nie przyszłaby do sklepu, gdyby znała warunki promocji - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Urząd wydał decyzję, w której przyjął zobowiązanie spółki do przyznania dodatkowych 60 zł klientom, którzy wzięli udział w promocji "Płacimy za oceny". Firma zobowiązała się do poinformowania konsumentów o decyzji i rekompensacie poprzez: swoją stronę internetową, ogłoszenie w ogólnopolskiej gazecie oraz e-maile do osób, które wyraziły zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Aby otrzymać rekompensatę, należy wykazać, że skorzystałeś z promocji. Należy pokazać świadectwo szkolne, dowód zakupów zrealizowanych w dniach 22-25 czerwca 2017 r. oraz uzyskaną wtedy kartę rabatową (jeśli już jej nie masz, złóż oświadczenie, że wziąłeś udział w promocji). O pieniądze można wystąpić najpóźniej do 19 grudnia 2018 r. 60 zł dostaniesz na kartę bonusową, na ich wydanie w sklepach Media Expert będziesz miał rok.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Janusze polecą po kasę jak po 500+, bo przecież nie myślą kompletnie, że nic nie ma za darmo.
 1  
Z czym jesteś lepsza od Januszów? Czekam na odpowiedź.
 1  
Osoba, która wymyśliła ten rodzaj wyegzekwowania kary UOKiK ma łeb nie od parady
 0