Łukasz Szewczyk07.12.2018 (10:17)brak komentarzy

Visa sponsorem Ligi Mistrzyń UEFA

Visa została głównym sponsorem rozgrywek UEFA w piłce nożnej kobiet - umowa obowiązywać będzie do 2025 roku. W ramach umowy partnerskiej Visa będzie wspierać kobiecą piłkę nożną na wszystkich szczeblach rozgrywek, od inicjatyw oddolnych po Ligę Mistrzyń UEFA
Visa sponsorem Ligi Mistrzyń UEFA
Visa, światowy lider płatności cyfrowych, podpisała z UEFA wieloletnią umowę partnerską o przełomowym znaczeniu. Po rozdzieleniu przez UEFA praw sponsorskich od piłki męskiej, Visa została pierwszym w historii sponsorem rozgrywek UEFA w piłce nożnej kobiet.
- Dla kobiecej piłki nożnej nastały ciekawe czasy. Już dwadzieścia jeden milionów kobiet i dziewcząt gra w piłkę w Europie i Visa pragnie wyrazić uznanie dla każdej z nich. Jesteśmy niezwykle dumni mogąc ogłosić podpisanie z UEFA przełomowej umowy partnerskiej, której celem jest wspieranie i przyspieszenie rozwoju piłki nożnej kobiet w całej Europie. Chcemy inspirować dziewczęta i młode kobiety oraz stwarzać im możliwości, dzięki którym będą mogły spełniać swoje marzenia. Planujemy wraz z UEFA sprawić, że kobieca piłka nożna wreszcie zajmie należne jej miejsce ponieważ Visa wierzy w akceptację wszędzie - od boisk po sale konferencyjne - mówi Charlotte Hogg, Chief Executive Officer, Europe

UEFA postanowiła zrewolucjonizować tradycyjny model sponsorowania piłki nożnej kobiet, aby jeszcze bardziej przyspieszyć i tak imponujący rozwój tego sportu w Europie. Krok ten ma także stworzyć więcej możliwości komercyjnych, aby przyczynić się do dalszej popularyzacji piłki nożnej kobiet.

Umowa przewiduje wsparcie dla futbolu kobiet podczas wszystkich rodzajów rozgrywek UEFA aż do 2025 roku. Visa będzie głównym partnerem Ligi Mistrzyń UEFA, Mistrzostw Europy w kobiecej piłce nożnej, Mistrzostw Europy U-19 i U-17 w piłce nożnej kobiet i Mistrzostw Europy w futsalu kobiet. Visa będzie także wspierała marketingową platformę UEFA Together #WePlayStrong, której celem jest zachęcenie dziewcząt i kobiet do gry w piłkę.

Umowa, zawarta na niespotykany jak dotąd okres siedmiu lat, odzwierciedla nieustający rozwój kobiecej piłki nożnej w Europie, a także sukces kampanii UEFA Together #WePlayStrong.

W ramach umowy partnerskiej Visa pomoże wzmocnić przekaz kampanii poprzez co-brandowanie treści mających na celu zmianę postrzegania kobiecej piłki nożnej i uczynienia jej najpopularniejszym sportem wśród kobiet i dziewcząt w Europie.