Łukasz Szewczyk07.02.2019 (14:47)3 komentarze

myTaxi wprowadza ceny gwarantowane - nowa usługa Lite. Jak korzystać?

Dokładna cena znana z góry i promocyjne stawki, przy zachowaniu bezpieczeństwa i profesjonalnej usługi licencjonowanej taksówki - to główne wyróżniki nowej usługi mytaxi Lite, która od dziś dostępna jest w siedmiu największych miastach w Polsce.
myTaxi
Lite jest usługą taxi, w której pasażer zna dokładną cenę z góry zamawiając kurs płatny przez aplikację. Kursy mytaxi Lite realizowane są przez licencjonowanych kierowców taksówek. Usługa Lite dostępna jest na trasach rozpoczynających się we wszystkich miastach mytaxi, czyli: w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Aglomeracji Śląskiej, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu.
W usłudze mytaxi Lite, po określeniu przez pasażera adresu odbioru i docelowego, aplikacja jeszcze przed zamówieniem kursu wyświetli cenę gwarantowaną jaką pasażer zapłaci przez aplikację. Cena gwarantowana zależna jest od długości trasy i przewidywanego czasu przejazdu, a także aktualnego natężenia ruchu i popytu na danym odcinku w momencie zamówienia. Korzystając z mytaxi Lite pasażer decyduje się na bezpośrednią trasę z początkowo określonego punktu odbioru, do wybranego miejsca docelowego. Kierowca zawsze porusza się najkrótszą możliwą trasą na danym odcinku.

W okresie promocji podczas pilotażu usługi Lite, cena gwarantowana wyświetlana przed zamówieniem zawiera zniżkę - nierzadko wyższą niż -50%. Kierowca natomiast otrzyma wynagrodzenie za kurs według wskazania z taksometru. Różnicę między ceną z taksometru a ceną gwarantowaną, dla kierowcy zostanie zrównoważona przez mytaxi.

- W ubiegłym roku testowaliśmy stałe stawki na wybranych trasach i zauważyliśmy na nich często czterokrotny wzrost liczby zamówień - mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce. - Ten wynik pokazał nam jak duży potencjał mają ceny gwarantowane. Widzimy, że pasażerowie doceniają transparentność ceny. Dokładnie tak jak podczas zakupu biletu na samolot lub pociąg chcą z góry wiedzieć, ile zapłacą. Mamy pewność, że ceny gwarantowane zapewnią naszym kierowcom jeszcze więcej zleceń, nowych pasażerów i krótsze przestoje. mytaxi dzięki swojemu doświadczeniu na wielu rynkach zagranicznych i silnemu zapleczu IT jest w stanie jako pierwsza aplikacja taxi zaoferować ceny gwarantowane. Lite będzie nie tylko transparentny, ale w okresie promocji również konkurencyjny cenowo. Przewagą Lite i jego wyróżnikiem jest utrzymanie wysokiej jakości usługi i bezpieczeństwa, jaką gwarantują licencjonowani kierowcy taxi - dodaje.

Usługa Life w myTaxi
Aby skorzystać z mytaxi Lite należy:
• zaktualizować lub pobrać aplikację mytaxi i zarejestrować kartę płatniczą w zakładce "Płać przez Aplikację",
• wpisać adres docelowy,
• wybrać Lite na dolnym menu głównego ekranu aplikacji, spośród pozostałych usług mytaxi (Taxi, Plus, Match, XL, Eco),
• kliknąć "Zamów Lite",
• maksymalna cena gwarantowana wyświetlona przed zamówieniem, naliczy się automatycznie podczas płatności za kurs (na koniec kursu).

Komentarze (1 - 3 z 3)

Generalizując MyTaxi strzela sobie w kolano, bo większość kierowców którzy jeżdżą po 2.40 odejdzie gdyż każdy kurs trzeba będzie zrabatować. Chyba że sam prezes siądzie za stery nowego Mercedesa i będzie kręcił za 2zł z kilometra. Dlaczego w Berlinie nie ma żadnych promocji w mytaxi, jest równouprawnienie i zdrowa konkurencja. Zaniżacie rynek tymi promocjami przyzwyczajając pasażerów do przejazdów za darmo. Taksówka to nie PKS, to jest udogodnienie podchodzące pod luksus a mytaxi, uber, taxify zabija ten przepiękny biznes.
 7  
W opti taxi jest taniej tak naprawdę oni nic innego nowego nie wprowadzają, a szczycą jak jakby bóg wie co to było.
 0  
przeczytaj dokaldnie co napisali:

"Kierowca natomiast otrzyma wynagrodzenie za kurs według wskazania z taksometru. Różnicę między ceną z taksometru a ceną gwarantowaną, dla kierowcy zostanie zrównoważona przez mytaxi. "
 0