Łukasz Szewczyk20.02.2019 (17:12)2 komentarze

Lidl podnosi pensje i rusza z kampanią rekrutacyjną

Lidl Polska po raz kolejny podnosi pensje, tym razem średnio o ok. 9,2 proc.. Na dodatek sieć przygotowała ponad 700 nowych miejsc pracy - przede wszystkim na stanowiska pracowników sklepów lub magazynów.
Sklep Lidl
Od 1 marca 2019 roku stawki płac w Lidlu ponownie wzrastają, tym razem średnio o ok. 9,2% w stosunku do poziomu wynagrodzeń z roku ubiegłego. Z początkiem marca pracownicy sklepów będą zarabiać od 3 100 zł brutto do 3 850 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu - 3 250 zł brutto do 4 050 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 450 zł brutto do 4 350 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.
- Wkład w rozwój Lidl Polska ma ponad 17 000 pracowników, dlatego wraz z rozwojem naszej sieci w myśl idei "Więcej na radość z życia" podnosimy pensje - średnio jest to wzrost o 9,2%. Nasz rozwój wiąże się również z tworzeniem nowych miejsc pracy - wierzymy, że sukces opiera się na pracy zespołowej. Obecnie rekrutujemy na stanowiska bardzo istotne dla biznesu operacyjnego - szukamy pracowników sklepów oraz magazynów. Co warto podkreślić aktualnie stworzyliśmy ponad 700 nowych miejsc pracy, a w całym 2019 roku łącznie zatrudnienie zaproponujemy 1 300 nowym pracownikom - komentuje Maksymilian Braniecki , prezes Lidl Polska.

Ponad 700 nowych miejsc pracy
Lidl Polska przede wszystkim poszukuje obecnie ponad 600 pracowników sklepów oraz prawie 100 pracowników magazynów. Sieć oprócz najwyższych wynagrodzeń w branży oferuje pakiet benefitów pozapłacowych - m.in. stabilne zatrudnienie dzięki umowie o pracę na minimum 12 miesięcy, prywatną opiekę medyczną w placówkach Medicover, ubezpieczenie grupowe Allianz, kartę Multisport, dofinansowanie kursów języków obcych, szkolenia oraz "wyprawkę dla maluszka" czy pierwszoklasisty. Jedną z zalet pracy w Lidl Polska jest również szansa na rozwój zawodowy - firma promuje równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne.

Ponad 700 nowych miejsc pracy to nie tylko stanowiska w obszarze sprzedaży i logistyki magazynowej. Poprzez stronę internetową kariera.lidl.pl aplikować można również na stanowiska w centrali, biurach sprzedaży, ekspansji czy na staże oraz programy rozwojowe.

Nowa kampania
Nowa kampania rekrutacyjna będzie trwała od 18 lutego do początku marca 2019 roku. Nośnikami kampanii będą m.in. materiały POS, OOH, portale internetowe, media społecznościowe, radio oraz strona internetowa kariera.lidl.pl.

Komentarze (1 - 2 z 2)

A jaki to ma związek z profilem tego portalu?
 11  
Właśnie co ma wspólnego handel z mediami... Czyżby LIDL zapłacił za to!
 11