Łukasz Szewczyk20.02.2019 (17:17)brak komentarzy

LOTTO inwestuje w e-sport: Partnerstwo z ESL Polska, transmisje z turniejów

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO zawiązuje współpracę ze światowym liderem rozgrywek online - ESL Polska. W ramach współpracy marka LOTTO będzie partnerem m.in. polskiej transmisji Intel Extreme Masters Katowice 2019.
Intel Extreme Masters
Marka LOTTO dotychczas znana była z aktywnego wspierania rozwoju polskiego sportu. Teraz do kluczowych filarów finansowania dołączył także e-sport. Współpraca w tym obszarze jest efektem zmian, które aktualnie przechodzi spółka. Rozwój firmy związany jest z szeroko rozumianą digitalizacją m.in. od niedawna na polskim rynku istnieje możliwość grania online w najpopularniejsze gry LOTTO. Firma uruchomiła także pierwsze legalne internetowe kasyno.
- Musimy iść z duchem czasu! - powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego. Jak podkreśliła, ta potrzeba wymaga nie tylko szerokiego patrzenia na rzeczywistość, ale także budowania jak najciekawszej oferty, która zainteresuje obecnych i przyszłych klientów. - E-sport ma duży potencjał i z pewnością przyczyni się do rozwoju oferty LOTTO. Tego rodzaju rozrywka, podobnie jak i w ogóle szeroko rozumiana obecność Totalizatora Sportowego w sektorze online, jest właściwym kierunkiem rozwoju spółki. Widzimy w tej współpracy wielki potencjał, mając oczywiście w perspektywie prezentowane od wielu lat przez spółkę standardy bezpiecznej oraz odpowiedzialnej rozrywki. Wierzę, że nasza obecność podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019 przyniesie pozytywne efekty i pozwoli Totalizatorowi Sportowemu podjąć kolejne wyzwania związane z nowoczesną rozrywką - dodała Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.


- Cieszy nas, że Totalizator Sportowy wkracza w świat esportu i postanowił to zrobić współpracując właśnie z ESL Polska - powiedział Aleksander Szlachetko, Dyrektor Zarządzający ESL Polska. - Fakt, że firma z taką historią oraz będąca tak ważną częścią rynku loteryjnego inwestuje w sport elektroniczny to także pozytywny sygnał dla całej naszej branży. To sygnał, że nie stoimy w miejscu, a cały czas idziemy do przodu - dodaje.


W ramach współpracy, LOTTO zostało także partnerem wszystkich transmisji z turniejów organizowanych przez ESL, takich jak ESL One, ESL Pro League oraz wspomniany wcześniej Intel Extreme Masters. Pierwszą aktywację zaplanowano podczas zbliżającego się Intel Extreme Masters w Katowicach, podczas którego LOTTO będzie prowadzić transmisję na żywo.

LOTTO będzie także obecne na IEM Expo. W weekend 1-3 marca 2019 roku na stoisku partnera w specjalnej strefie "free2play" będzie można zagrać m.in. w CS:GO, wygrać wartościowe nagrody czy spotkać takie gwiazdy jak: Izak, Rezi, Nervarien czy Rojo.