Łukasz Szewczyk22.05.2019 (15:24)1 komentarz

Stadion Śląski zmienia nazwę. Polska Grupa Górnicza patronem obiektu

Największa firma związana z branżą górniczą w Europie zostanie głównym patronem Stadionu Śląskiego w Chorzowie
Stadion Śląski / Fot. Tomasz Żak/UMWŚ
- PGG Stadion Śląski to brzmi znakomicie. Polska Grupa Górnicza to stabilny partner, a imprezy, które się tu odbywają, to wydarzenia wyjątkowe w skali kraju. Nasz stadion ma niesamowity potencjał marketingowy i cieszę się, że tak duża spółka będzie naszym partnerem strategicznym. Wierzę, że ta współpraca przyniesie wymierne korzyści i wiele wydarzeń, już na obiekcie pod nazwą PGG Stadion Śląski - podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.
Dzięki współpracy z Polską Grupą Górniczą zmieni się oficjalna nazwa stadionu, na PGG Stadion Śląski.

- Cieszę się, że Polska Grupa Górnicza obejmie patronatem Stadion Śląski. Dla budowania pozycji tego obiektu taka współpraca jest konieczna i symboliczna, bo pokazuje, że w województwie zaczął się realny proces budowy nowoczesnego przemysłu, a sport i areny sportowe wracają do rangi, na jaką zasługują. Chcemy, by Stadion Śląski był wizytówką Śląska i Polski - mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.


Szczegóły związane z kwestiami finansowymi porozumienia zostaną uzgodnione w późniejszym czasie. Prezes PGG Tomasz Rogala zapewnił jednak, że obu stronom zależy na wspieraniu ważnych wydarzeń odbywających się na obiekcie w dłuższej perspektywie czasu.

- PGG odprowadza każdego roku do budżetu 3 mld zł i jest jednym z największych pracodawców w województwie śląskim. Chcemy pokazać w ten sposób wkład przemysłu górniczego w rozwój regionu. Współfinansujemy kluby sportowe, instytucje kultury, przyszedł czas na największy obiekt sportowy w województwie i jeden z największych w Polsce. Jestem przekonany, że współpraca będzie układać się znakomicie - mówił prezes PGG Tomasz Rogala.

Stadion Śląski / © wizualizacja: GMP
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Komentarze (1 - 1 z 1)

W latach 70-tych ubiegłego wieku reprezentacja Polski grała najwięcej meczów na Stadionie Śląskim. w tym były na żywo w TVP.
 0