Łukasz Szewczyk27.06.2019 (12:56)1 komentarz

Rusza Filmowe lato z Orange na kartę i Multikinem

Po raz trzeci ruszają w podróż po Polsce ciekawe filmy, które będzie można oglądać w nowoczesnym kinie plenerowym w najpiękniejszych zakątkach kraju - zupełnie za darmo. Filmowe lato z Orange na kartę i Multikinem rusza 28 czerwca.
Filmowe lato z Orange
Pomorze, Mazury i Wybrzeże. Karkonosze, Tatry i Bieszczady. Kaszuby, Kujawy, Pałuki i Zamojszczyzna. Filmowe lato z Orange na kartę i Multikinem to 18 miejscowości i 39 pokazów rozsianych po wakacyjnych kurortach, ośrodkach wypoczynkowych i miejscach, w których Polacy najchętniej spędzają letnie urlopy. W ciągu dwóch miesięcy, od 28 czerwca do 26 sierpnia filmowe hity w kinie plenerowym będzie można oglądać zarówno w popularnych letniskach, jak Krynica Morska, Mikołajki czy Białka Tatrzańska, jak i malowniczych, ale mniej znanych miejscowościach: Borne Sulinowo, Tleń czy Gołdap. Filmowe lato zacumuje nad przystaniami mazurskich i kaszubskich jezior oraz w sąsiedztwie bałtyckich plaż. Widzowie z wygodnych leżaków spoglądać będą na wyniosłe szczyty Tatr, Karkonoszy, bieszczadzkie połoniny i strzelistą Katedrę Gnieźnieńską. Nie ulega wątpliwości, że Filmowe lato z Orange na kartę i Multikinem to najbardziej zróżnicowana pod względem geograficznym trasa kina plenerowego w Polsce, prezentująca filmy o wyjątkowych walorach.
W repertuarze pojawią się przeboje, które zachwyciły widzów na całym świecie, z udziałem aktorów uwielbianych przez pokolenia. Na wielkim ekranie widzowie spotkają największe gwiazdy Hollywood i kina europejskiego: Julię Roberts, Roberta de Niro, Monikę Bellucci, Woody'ego Allena, Sharon Stone, Bruce'a Willisa, Toni Collette, Edwarda Nortona. Obejrzymy filmy doceniane przez widzów i recenzentów, prezentowane na najważniejszych festiwalach i zajmujące wysokie miejsca w najbardziej prestiżowych rankingach: "Cudownego chłopaka", "Kochanków z Księżyca. Moonrise kingdom", "Najlepsze najgorsze wakacje". Wśród reżyserów odnajdziemy wizjonerów współczesnego kina, twórców oryginalnych i nietuzinkowych: Wesa Andresona, Johna Torturro, Lasse Hallströma. Repertuar pokazów weekendowych został wyselekcjonowany we współpracy z kanałem filmowym Kino TV pod hasłem "Filmy twojego życia". Wszystkie filmy łączy jedno: zostawiają widzów z dobrym samopoczuciem - tym przyjemnym przekonaniem, że warto doceniać każdy dzień i czerpać z życia to, co najlepsze: w zgodzie ze sobą i ludźmi wokół nas, inspirując się pięknymi historiami opowiedzianymi na ekranie.

Dużym walorem trasy kina plenerowego jest znakomita jakość obrazu i dźwięku. Za obsługę pokazów odpowiada profesjonalna ekipa pracująca na sprzęcie najwyższej jakości: projektorze kinowym w międzynarodowym standardzie kina cyfrowego obsługującym kopie filmowe DCP (digital cinema package) i na ekranach airscreen o bardzo wysokim współczynniku odbicia światła i powierzchni projekcyjnej 45 m. kw.

Aktualny repertuar można sprawdzić na stronie akcji. Plan na najbliższe dnia:
- 28 czerwca, piątek, godz. 22:00, Gniezno, Rynek Główny: "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom";
- 29 czerwca, sobota, godz. 22:00, Gniezno, Plac Św. Wojciecha: "Co kryje miłość";
- 30 czerwca, niedziela, godz. 22:00, Gniezno, Plac Św. Wojciecha: "Casanova po przejściach";
- 2 lipca, wtorek, godz. 22:00, Borne Sulinowo, plaża przy Ośrodku Wypoczynkowym Marina, ul. Jeziorna 6: "Najlepsze najgorsze wakacje";
- 3 lipca, środa, godz. 22:00, Łagów, Amfiteatr Łagowski, ul. Chrobrego: "Królowie Lata";
- 4 lipca, czwartek, godz. 22:00, Łomnica k. Karpacza, Osada Śnieżka, ul. Spacerowa 8: "Królowie Lata";
- 5 lipca, piątek, godz. 22:00, Łomnica k. Karpacza, Osada Śnieżka, ul. Spacerowa 8: "Mikołajek";
- 6 lipca, sobota, godz. 22:00, Łomnica k. Karpacza, Osada Śnieżka, ul. Spacerowa 8: "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom";

Komentarze (1 - 1 z 1)

Widzę że nie ma coś kin plenerowych nad morzem wzorem akcji z lat poprzednich. Chyba turyści nadmorscy bardziej zainteresowani byli jednak plażowaniem ;)
 1