Łukasz Szewczyk24.04.2012 (9:37)brak komentarzy

Samoloty LOT-u z piłką na Euro 2012

10 samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT otrzyma specjalne malowanie z okazji zbliżających się tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie.
Pierwszy z samolotów - Embraer 175 o rejestracji SP-LIA - został oklejony w miniony weekend a w rejs w "nowych barwach" udał się w niedzielę do Odessy. Według planów, kolejne 9 samolotów polskiego przewoźnika zostanie oklejonych grafiką do końca maja, tak aby już od początku czerwca wykonywały rejsy przede wszystkim między polskimi i ukraińskimi miastami. Specjalne malowanie otrzyma łącznie 10 samolotów - 8 egzemplarzy Embraera 175 oraz 2 egzemplarze Embraera 195.
Piłka nożna, która widnieć będzie na samolotach LOT-u stylizowana jest według nowego motywu graficznego LOT-u wprowadzonego na początku kwietnia tego roku a który wpisuje się w światowe trendy zmierzające do łączenia symboli narodowych i ludowych detali z nowoczesnością. Na samolotach będzie także umieszczony po obu stronach napis w języku angielskim "Welcome to Poland 2012".

- Święto" piłki nożnej w Polsce i na Ukrainie jest jednym z ważniejszych wydarzeń tego roku. Było oczywistym, że LOT - od lat nieformalny ambasador naszego kraju - włączy się w promocję imprezy. Ciekawy motyw piłki nożnej na naszych samolotach będzie z pewnością zachęcał pasażerów do kibicowania i udziału w EURO 2012 - mówi Leszek Chorzewski, Rzecznik prasowy PLL LOT S.A.

Samoloty LOT-u promujące Mistrzostwa będą latać w specjalnym malowaniu co najmniej do końca lipca.