Łukasz Szewczyk29.03.2015 (17:53)7 komentarzy

Czy Polacy chodzą do teatru? (badanie, infografika)

20 proc. badanych deklaruje,że chodzi do teatru kilka razy w roku. Ale w ciągu ostatniego miesiąca w teatrze było jedynie 7 proc. badanych - wynika z sondażu IQS, przeprowadzony z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru
W ogóle do teatru nie chodzi co dziesiąty badany Polak. Najczęściej są to osoby 55+, mieszkańcy wsi i małych miast. Osoby, które do teatru chodzą kilka razy w roku to zazwyczaj ludzie młodzi w wieku 25-39 lat, z wykształceniem wyższym i z miast powyżej 500tys. mieszkańców.
Ci, którzy bez teatru nie wyobrażają sobie życia najczęściej wybierają:
• komedie i groteski (75%)
• dramaty(36%)
• musicale(30%)
• monodramy(7%)
• inne(5%).

Polacy w teatrze
Polacy w teatrze
Sondaż przeprowadzony przez IQS Sp.z o.o.metodą CATI na ogólnopolskiej próbie Polaków w wieku 18-65 lat N=500 w dniach 17-18.03.2015.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Czasem udaje mi się być w teatrze .
 0  
Co to za pytanie? Kazdy w Polsce ma na co dzien gdzies swoj wlasny teatr a nawet komedie.. :)
 1  
Ja bym zrobił raczej ankieta z czego Polak musi zrezygnować by iść z rodziną do teatru? Ceny sztuki od 50 do 100zł. Czyli 4 osobowa rodzina to średni koszt 300zł + dojazd. To oczywiście nie wina teatrów, tylko smutna polska rzeczywistość.
 11  
Sztuką jest przetwać od wypłaty do wypłaty:( ...mam 62 lata i jeszcze 20 lat mam spłacać "niby kredyt" dumnie nazwany w CHF w niewidzialnych CHF-ach). Wesołych Świąt życze ( bo ja ich nie bede miała wcale ) - pozdawiam emetytka .
 2  
Ja dość często jestem w Teatrze. Nawet specjalniej czasem przyjezdzam z Gliwic do Wawy na Spektakle. Nie będę się jednak tutaj kreowałna wielkiego znawce bo przewaznie wybieram komedie. Zdarzają się tez spektakle w Narodowym i Polonii. Ale przewaznie Teatr Komedia na Żoliborzu. Cóż zgadzam się jednak, ze bilety nie są tanie i wyjście z całą Rodziną to duży koszt. Oczywiście są tansze wejsciówki, ale na niektóe Spektakle cieżko je dostać, no i zdarzyło mi się już czasem siedziec na schodach ;) Reasumując: polecam Teatr :)
 1  
To badanie, zwykła sciema.
1 marniutkiej książki (nawet tej znalezionej w tramwaju) nie przeczyta w roku 1/3 Polaków.
Za to teatry pękają w szwach?
Typowe kłamstewko mające na celu podniesienie marnego ego.
Policzmy 20% to 7 mln powiedzmy ze 2 razy w roku...to ok. 15 mln biletów.
To teatry (ile ich jest?) to chyba pracują na 3 zmiany.
 3  
To nie do końca prawda. Oczywiście są sztuki po 50 czy 100 zł, ale jest bardzo wiele takich po 20zł, 15 czy nawet 10 zł, czasem nawet jest darmowy wstęp.

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim można pójść na Wesołe kumoszki z Windsoru (świetna komedia) już za 20zł, na spektakle w Teatrze Wybrzeże są po 15zł, a w Teatrze w Oknie na ul. Długiej po 10 zł. Ceny w kinie to od 14zł wzwyż nawet do 28zł, 32 czy ok. 50zł (zależy od rodzaju filmu, kina, miasta, dnia w tygodniu)...
 0