Łukasz Szewczyk31.05.2015 (12:06)7 komentarzy

Polsat SuperHit Festiwal: Mrozu z "Nic do stracenia" SuperHitem FM

Podczas drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2015 poznaliśmy największe przeboje grane w stacjach radiowych w minionym roku, Największym SuperHitem FM okazał się Mrozu i chór Sound 'N' Grace z "Nic do stracenia". Z kolei Beata Kozidrak została uhonorowana Bursztynowym Słowikiem.
mrozu
Drugi koncert drugiego wieczoru Polsat SuperHit Festiwal należał do królów radiowych fal i ich największych przebojów, których Polacy najczęściej słuchali w 2014 roku. To było pierwsze takie wydarzenie w historii. Telewizja Polsat i partner strategiczny Festiwalu Związek Producentów Audio - Video (ZPAV) po raz pierwszy w historii przedstawił listę najgorętszych polskich przebojów radiowych 2014 roku. Lista powstała dzięki analizie cotygodniowych zestawień Airplay - czyli najczęściej odtwarzanych nagrań w polskich rozgłośniach radiowych, które co tydzień publikuje ZPAV. Zestawienie przygotowuje hiszpańska firma BMAT, która podobne analizy przeprowadza w ponad 50 krajach na świecie, a w Polsce monitoruje anteny niemal 80 stacji radiowych - od ogólnopolskich, aż do małych lokalnych rozgłośni, oraz 4 telewizyjne stacje muzyczne.
Na liście Airplay 100 najgorętszych radiowych hitów 2014 roku, 26 pozycji należy do polskich wykonawców - aż siedemnastu z nich usłyszeliśmy w koncercie "Radiowy Przebój Roku - Super Hit FM". Wśród nich znaleźli się Liber i Natalia Szroeder, Maciek Maleńczuk, Bracia, Ania Wyszkoni, Mesajah i Najlepszy Przekaz W Mieście. W trakcie koncertu poznaliśmy i nagrodziliśmy statuetkami "Złotą Siódemkę" - czyli artystów, których hity znalazły się w zestawieniu Airplay najwyżej. Wśród nich znaleźli się w kolejności: Bednarek z przebojem "Chodź ucieknijmy", LemON z piosenką "Wkręceni", Kasia Popowska "Przyjdzie taki dzień", Margaret z "Wasted", Grzegorz Hyży uplasował się na miejscach 3. i 2. z przebojami "Wstaję" i "Na chwilę". W zestawieniu triumfował Mrozu i chór Sound' N' Grace z hitem - "Nic do stracenia". Artysta odebrał z rąk przedstawiciela ZPAV Marka Staszewskiego specjalną statuetkę SuperHit FM.

Drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal 2015 zakończył koncert Beaty Kozidrak, Bajmi i ich największe przeboje. Pod koniec tego koncertu wokalistka otrzymała Bursztynowego Słowika z rąk prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Drugi dzień Festiwalu prowadzili: Agnieszka Popielewicz, Paulina Sykut - Jeżyna, Agnieszka Kaczorowska, Darek Maciborek i Maciej Dowbor.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Ten tzw. mainstream co leci w radiu to w większości kompletny badziew. Poza tym nagłośnienie całego wczorajszego koncertu było fatalne, czasem nie było w ogóle słychać co śpiewają.
 7  
Co tam robiła Bożenka z Klanu? Była sztuczna, kompletnie nie nadawała się do roli prowadzącej.
 4  
Mi tam się dobrze oglądało. Owszem, bywało, że polsat miał już lepsze festiwale, ale tym razem też było co posłuchać i przy czym się pobawić. no ale nie zapominajmy, że jeszcze dziś zostało do ogarnięcia. co dobre się szybko kończy, ale jeszcze się nie skończyło.
 7  
Festiwal znakomity. Polsat stanął na wysokości zadania. Gratulacje dla Mroza, był rzeczywiście najlepszy. Czekam na kabareton.
 14  
Ten Mrozu wystąpi w tym roku na Przystanku Woodstock (na małej scenie).
I to nie jest żart.
Podobno dlatego, że Jerzy Owsiak lubi jego piosenkę "Bo jak nie my to kto".
..................
Popowa festyniarska muza trafiła więc oficjalnie na Woodstock. :)
 2  
wygrała taniec z gwiazdami, więc ja lansują - jest taka sztuczna... zespół Bednarek hehe
 3  
Kto to jest Mrozu?
 2