Łukasz Szewczyk27.09.2015 (20:49)13 komentarzy

Dziennikarz Newsweeka napisał książkę o prezesie PiS. "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego"

Na rynku ukazała się książka Michała Krzymowskiego "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego". To pierwsza w Polsce biografia, w której przeszłość tłumaczy i pozwala zrozumieć życiową postawę, zachowania i decyzje polityka. Prace nad książką trwały trzy lata.
Okładka książki "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego"
Okładka książki "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego"
Dotychczas żadna postać polskiego życia publicznego nie doczekała się biografii, która w tak dogłębny sposób analizuje przeszłość, korzenie, relacje rodzinne i wychowanie. Tak opracowana biografia pozwala czytelnikom zrozumieć kwestie, które ukształtowały jej bohatera, zdeterminowały jego zachowania i sposób, w jaki wypełnia on swoje życiowe role. W ten sposób książka Krzymowskiego wpisuje się w bardzo popularny na Zachodzie nurt biografii poświęconych głównie życiu rodzinnemu i osobistemu, i pokazaniu ich wpływu na działalność polityczną bohatera.
"Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego" opowieść o miłości do mamy, dla której był gotów do największych poświęceń. Ale też o zemście, potrzebie dominacji i sile przywództwa. O trudnych relacjach z tatą, którego jest lustrzanym odbiciem. O śmierci brata, po której umarła część jego samego - opowiada Michał Krzymowski. - Mój bohater jest, jak my wszyscy, człowiekiem pełnym tajemnic i sprzeczności. Z jednej strony to charyzmatyczny przywódca, pewien swoich przekonań, a z drugiej to człowiek czuły, tęskniący za akceptacją, ale uciekający w samotność - mówi Michał Krzymowski.

Autor pracował nad książką ponad trzy lata. Przeprowadził 86 wywiadów, dotarł do niepublikowanych wspomnień Jarosława Kaczyńskiego, dokumentów i archiwów, których dotąd nie przeglądał żaden historyk ani dziennikarz. Krzymowski zadbał o to, aby zdarzenia przedstawione w książce prezentowane były z wielu perspektyw. Wspomnienia różnych osób zostały ze sobą skonfrontowane, dzięki czemu czytelnik otrzymuje rzetelną informację. Sam pomysł na książkę zrodził się z fascynacji Michała Krzymowskiego postacią Jarosława Kaczyńskiego, którego autor uważa za największego polityka w historii III RP.

Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska, dostępna jest na rynku księgarskim i prasowym oraz w postaci e-booka (m.in. w sklepach: Publio, Virtualo, Nexto, eBookPoint, Empik i Woblink). Książka jest sprzedawana w dwóch wersjach okładki: oprawa miękka w cenie 39,99 zł i oprawa zintegrowana 42,99 zł.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Krzymowski proponuje 2-czesc ,tajemnice LISA...bedzie o wiele ciekawsza i moze o tobie..ty szujo....
 22  
Nagonka trwa, a karawana jedzie dalej. Po wyborach niektórym zostanie tylko skumlać jak kundelki. W dobie internetów tej propagandy już tak łatwo nie jest ludziom sprzedać. Ulegają tylko najbardziej ciemne masy.
 25  
Cóż, jako śnie jestem zdziwiony. Redakcja "Newsweeka" wraz z naczelnym Lisem robi wszystko żeby tylko pomóc partii rządzącej której topnieje poparcie. Każdy cios w opozycje jest przecież na wagę złota. A może ktoś uwierzy i zagłosuje na jedyną słuszą partię i POprze.
Nikt chyba zdrowo myślący nie uwierzy że taka publikacja, powstająca podobno 3 lata ukazuje się tuż przed wyborami, której już sam tytuł przedstawia głównego bohatera w "ciemnych barwach" I nawet jeśli sam zainteresowany chciałby ustosunkować się do zawartej treści wytaczając proces redakcji nie zdąży tego zrobić.
Pan Lis chyba zapomniał że w Polsce ludzie myślą i już nie dadzą się nabrać taniej propagandzie jak 8 lat temu.
 21  
Cóż, jako śnie jestem zdziwiony. Redakcja "Newsweeka" wraz z naczelnym Lisem robi wszystko żeby tylko pomóc partii rządzącej której topnieje POparcie. Każdy cios w opozycje jest przecież na wagę złota. A może ktoś uwierzy i zagłosuje na jedyną słuszą partię i POprze.
Nikt chyba zdrowo myślący nie uwierzy że taka publikacja, powstająca podobno 3 lata ukazuje się przypadkowo, tuż przed wyborami, której już sam tytuł przedstawia głównego bohatera w "ciemnych barwach" Nawet jeśli sam zainteresowany chciałby ustosunkować się do zawartej treści wytaczając proces redakcji nie zdąży tego zrobić.
Pan Lis chyba zapomniał że w Polsce ludzie myślą i już nie dadzą się nabrać taniej propagandzie jak 8 lat temu.
 16  
Lisweek jak zawsze pomocny i robi wszystko by utrzymać tą nieudolną skorumpowaną władzę
 15  
no jak DIENNIKARZYNA z newsweeka napisał książkę o Kaczyńskim to masakra
tak samo TAK TOMASZ LIS na podstawie fałszywego konta na Facebook u podawał nie prawdę o córce prezydenta eh
KSIĄŻKA DLA LEMINGÓW choć tych już malutko jest i coraz mniej na szczeście...
 12  
Ile spraw sądowych przegrał Lisek (pomówienia). Jest tego tyle, że nie da się POliczyć.
 6  
dzieje się tak właśnie dlatego że nic nie wiesz.... jak sam zresztą napisałeś
 5  
nie znam się, więc się wypowiem: to muszą być straszne nudy ;) do tego drogie nudy. Chyba nawet Wyborcy pisu na to się nie złapią. Jedyna opcja, która mnie zachęci do zakupu, to "nawrócenie" Lisa i chwalenie poczynań JK.
 4  
kres pissingu bliski .... już z przewagi 20 procentowej zjechali do 2 procent.... patałachy ...!!!
 4