Łukasz Szewczyk10.11.2015 (15:35)brak komentarzy

Premiera "Artur Rojek. Inaczej"

Kim jest Artur Rojek? - to i inne pytania zadaje muzykowi Aleksandra Klich w książce "Artur Rojek. Inaczej", która w czwartek (12 listopada 2015 roku) ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora i Wydawnictwa Kayax.
Książka "Artur Rojek. Inaczej"
Książka "Artur Rojek. Inaczej"
Artur Rojek to chłopak ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Lider najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jeden z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.
Artur Rojek jest twórcą Off Festivalu, najbardziej otwartego na nową muzykę miejsca w Polsce. Artur Rojek jest również kimś innym. Zawsze kimś innym, bo najważniejsza z zasad, jakimi kieruje się w życiu, brzmi: Przekraczaj samego siebie, idź, biegnij, płyń zawsze własną drogą. Są jeszcze inne, równie ważne zasady: Nie wierz w sztuczny świat, w którym wszystko zamienia się w sukces. No i jeszcze: Nie możesz być tylko "tym kolesiem z Myslovitz".

W rozmowie z Aleksandrą Klich Artur Rojek oprowadza czytelników po swoim dzieciństwie na granicy wielu różnych światów, wprowadza za kulisy funkcjonowania rockowego fenomenu pod nazwą Myslovitz, prowadzi w głąb swoich tekstów, opowiada, o czym mówi, kiedy mówi o muzyce, pływaniu, bieganiu, byciu sobą i byciu z innymi.

Aleksandra Klich jest dziennikarką, pisarką, redaktorką naczelną "Magazynu Świątecznego", sobotniego tygodnika "Gazety Wyborczej". Napisała m.in. "Cały ten Kutz" - biografię Kazimierza Kutza, "Świat musi mieć sens" - wywiad-rzekę z arcybiskupem Józefem Życińskim i "Brat Karol, siostra Wanda" - opowieść o przyjaźni Karola Wojtyły i Wandy Półtawskiej. Pochodzi z Górnego Śląska.

Od 12 listopada 2015 roku książkę "Artur Rojek. Inaczej" będzie można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, a także w formie e-booka na Publio.pl.