Łukasz Szewczyk12.07.2017 (12:55)brak komentarzy

Mentorka TVN-owskiego reality show wydała poradnik "Luz. I tak nie będę idealna"

Na rynku ukazała się książka "Luz. I tak nie będę idealna", której autorką jest Tatiana Mindewicz-Puacz, szerszej publiczności znana z programu TVN "Projekt Lady". Jest to książka o tym, jak (z)budować poczucie własnej wartości, będąc dorosłą kobietą. Tytuł właśnie ukazał się nakładem Agory.
"Tak dużo robię, a wciąż czuję, że nie jestem wystarczająco mądra, dobra, piękna. Nie mam siły, a jednak coś w środku mówi mi, że powinnam, że muszę dawać z siebie więcej" - brzmi frustrująco i... znajomo? Ten poradnik jest właśnie dla tych, którzy czują, że czas poczuć wreszcie ulgę, wyzwolić się od wewnętrznej presji, poznać sposoby na osiągnięcie zadowolenia z siebie, a także uwolnić się od zgubnego wpływu opinii innych.
"Luz" Tatiany Mindewicz-Puacz jest także o tym, jak przejść ze strefy frustracji ("muszę", "powinnam") do strefy mocy ("chcę", "wybieram"), czyli jak odpuścić to, na co nie ma się wpływu, i zająć się tym, co można zmienić oraz o tym, jak samej sobie ofiarować to, czego potrzebuje, jak przejąć odpowiedzialność za własne wybory. To wreszcie książka o tym, jak się rozstać ze strategiami małej dziewczynki skutecznymi w dzieciństwie, mającymi na celu zdobycie uwagi, akceptacji i pochwały, a komplikującymi życie dorosłej kobiety, i jak wypracować nowe, adekwatne do tu i teraz.

- Książka Tatiany to nie tylko książka dobrego psychoterapeuty, ale przede wszystkim kobiety, która rozumie, czym jest kryzys, która sama ustawia sobie priorytety i odrzuca niszczący perfekcjonizm. Mówi kobietom "wrzućcie na luz", bo dzięki temu, że sama to zrobiła, osiągnęła sukces. Sukces rozumiany jako fajne życie! - powiedziała o książce psycholożka Małgorzata Ohme.

- Warto pracować nad swoim rozwojem. I dzielne kobiety to robią. Często jednak podejmując trud samodoskonalenia, zapominają o afirmacji siebie i efektów swoich starań. I tak, mimo wielkiego wysiłku, nie uzyskują spokoju, pogody ducha i szczęścia. Książka Tatiany Mindewicz-Puacz może być pomocna, nie tylko dla kobiet, do zmiany tego, co "muszę" w to, co "mogę" i czego "chcę" - powiedział o książce psychoterapeuta i pedagog Edward Orpik.

Tatiana Mindewicz-Puacz jest ekspertką w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, specjalistką ds. kampanii społecznych, mówczynią motywacyjną, trenerką, coachem i psychoterapeutką. Jest mentorką w programie "Projekt Lady" w stacji TVN.

Od 5 lipca 2017 roku książkę "Luz. I tak nie będę idealna" można kupić w salonach Empik, w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, a także w formie e-booka na Publio.pl.