Łukasz Szewczyk21.08.2017 (12:00)brak komentarzy

Kultura dostępna wraca do kin Helios

Widzowie sieci kin Helios w całej Polsce będą mogli poznać nowe, nagradzane i cenione przez krytyków polskie filmy w ramach kolejnej, VII już edycji cyklu Kultura Dostępna, która startuje 7 września 2017 roku.
Pełna gwiazd ekranu edycja zacznie się od filmu "Gwiazdy" - klimatycznie zobrazowanej historii kariery piłkarskiej i życia Jana Banasia. Fabularyzowane biografie cieszą się wielkim powodzeniem, co dowodzi, że nie brakuje w naszej historii i kulturze barwnych osobowości. Dlatego w tej edycji zobaczymy jeszcze pięć filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach. Będzie to "Sztuka kochania, historia Michaliny Wisłockiej", "Maria Skłodowska-Curie", "Bodo", "Powidoki" i "Amok".
Wielbicieli kina sensacyjnego zainteresują "Volta" Juliusza Machulskiego, "Konwój" z Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem oraz pełny mocnych ról "Pitbull, niebezpieczne kobiety". Bardziej refleksyjne propozycje to "Pokot" Agnieszki Holland, "Szatan kazał tańczyć" i "Moje córki krowy". Eksperymentalne "Królewicz Olch" i "Wściekłość" - to kino w nowatorski sposób pokazujące problemy młodszego pokolenia. Jedyny dokument w repertuarze - "21 x Nowy Jork" - da Widzom możliwość spotkania z intrygującymi mieszkańcami Nowego Jorku.

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu Kultura Dostępna realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje dotyczące cyklu oraz poszczególnych seansów we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci Helios dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna.