Materiał partnera23.09.2019 (14:33)brak komentarzy

Złota Polska Jesień i Halloween Time w Energylandii! Zobacz nowe oblicze największego Parku Rozrywki w Polsce

Energylandia to najnowocześniejszy Park Rozrywki w Polsce z zupełnie nową strefą Smoczy Gród. Wchodząc tutaj przeniesiecie się w świat pradawnych legend, gdzie niebem władały smoki i gdzie ożywają średniowieczne baśnie. A w niej Zadra, czyli najwyższy na świecie drewniany coaster, który osiąga zawrotną prędkość 121 km/h.
Kolejka Zadra wynosi się na 63 metry wysokości po torze o długości 1316 m. Ta niezwykła konstrukcja hybrydowa to kolejny rekord i 15-sty roller coaster w Energylandii ! Poza tym kolosem znajdziemy tu największego w Europie Mega Coastera Hyperion, którego pierwszy zjazd wynosi 80 metrów, a prędkość wagoników 142 km/h! Na lubiących się zmoczyć czeka rekordowy w skali świata, wodny Water Coaster Speed, na którym łodzie wędrują po 60-metrowej konstrukcji, by spłynąć w taflę wody z prędkością 110 km/h!
W Energylandii można poczuć się jak dziecko dzięki Strefie Bajkolandia. Klasyczna, wiedeńska karuzela Sissi, strażacka karuzela Super Pompa czy kolejka widokowa Samoloty gwarantują najmłodszym Gościom najcudowniejsze chwile! Strefa Familijna daje opcje przejazdu dużymi, ale mniej ekstremalnymi roller coasterami, atrakcją wodną - Anaconda, lub szalonymi pontonami Jungle Adventure!
Złota Polska Jesień w otoczeniu Roller Coasterów!
Od poniedziałku 23 września Park Rozrywki Energylandia odsłoni swoją jesienną stylizację w ramach trwającego 3 tygodnie czasu "Polskiej Złotej Jesieni". Jak sama nazwa wskazuje dekoracje nawiązywać będą do zbliżającej się wielkimi krokami trzeciej pory roku.
O urokach polskiej jesieni nie trzeba nikogo przekonywać. Mieniące się w szybko zachodzącym słońcu liście drzew i krzewów nadają tej porze roku wyjątkowy klimat. Co jeśli przeniesiemy go w otoczenie Roller Coasterów, zjeżdżalni, karuzel i kolejek widokowych?
"Złotą Polska Jesień" w Energylandii tworzyć będą dodatkowe 70 ton dyń, kilka tysięcy kwiatów, a także setki innych scenografii. Kreacja zaskakiwać będzie od samego wejścia do Parku, poprzez wszystkie alejki, aż do Smoczego Grodu, który znajduje się na końcu Energylandii. Menu w restauracjach zostanie skomponowane specjalnie na tę okazję przez najlepszych szefów kuchni, dlatego można być pewnym, że karty dań z całą pewnością zaskoczą nowymi, jesiennymi pozycjami. A zatem dajcie się ponieść fantazji i pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa, wiatr we włosach i jazdę na ulubionych atrakcjach. Już teraz zapraszamy wszystkich Gości Energylandii na zabawę między 23 września, a 13 października.
W tym miejscu warto dodać, że Park Rozrywki otwarty jest codziennie od 10.00 do 18.00, aż do 29 września, a potem do 27 października - od środy do niedzieli.

Halloween Time w Energylandii!
To nie koniec mocny wrażeń, jakie Energylandia przygotowała dla swoich Gości jesienią! Ostatnie dwa tygodnie sezonu 2019 to Halloween Time. Od 16 października będzie się można tu nieźle wystraszyć. A w sobotę 26 października Halloween Night! Tego dnia Park Rozrywki czynny będzie aż do 22, znów w ciągu dnia na Gości czekać będą przerażająco dobre pokazy artystyczne oraz przeraźliwie odstraszająco przebrani animatorzy.
Dla przebierańców Energylandia przygotowała specjalna promocję - 50 % ceny biletu już od godziny 10.
Planowane wydarzenia są w cenie biletu wstępu do Energylandii, który daje możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji. Cennik biletów wstępu do Parku Rozrywki Energylandia dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.energylandia.pl/cennik/cennik-indywidualny/.
Szczegóły planowanych wydarzeń odnaleźć można na www.energylandia.pl oraz na facebookowym profilu: www.facebook.com/EnergyLandia w zakładce Wydarzenia.

Zobacz też nowe kursy pociągów na trasie z Krakowa i Katowic!
Jak wiadomo od czerwca kursują specjalne pociągi POLREGIO z Krakowa i Katowic do Zatora. Z uwagi na nowe godziny funkcjonowania Energylandii (od 10.00 do 18.00) nastąpiła zmiana w rozkładach jazdy. Aktualnie pociągi z Krakowa odjeżdżają o 8:30 i przyjeżdżają do Zatora o 9:35,
znów pociągi z Katowic odjeżdżają o 7:53 i przyjeżdżają do Zatora o 9:15.
Kursy powrotne pociągów do Krakowa odbywają się o 18:22, a do Katowic o 18:30.
Rozkład obowiązuje do 29 września.
Dbając o komfort Gości przyjeżdżających do Energylandii pociągami, Park zapewnia dojazd ze stacji kolejowej w Zatorze specjalną ciuchcię, która podjeżdża pod samą bramę Parku Rozrywki. Funkcjonują także powrotne kursy ciuchci o 17:40 dla chętnych na pociąg do Krakowa oraz o 18:00 dla udających się na pociąg do Katowic.