Łukasz Szewczyk29.04.2020 (11:39)21

Będzie "podatek" od usług VOD. Zapłacimy więcej za Netflixa, HBO GO, Iplę czy Playera?

Przy okazji tzw. tarczy antykryzysowej 3.0, która ma pomóc przedsiębiorcom w trudnym czasie epidemii koronawirusa, polski rząd bierze się za dostawców wideo na żądanie.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 21)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Może cię to zdziwi ale przy obecnych sondażach wygląda na to że co drugi popiera obecną ekipę rządzącą. W tym ja. A więc swoje chore nienawistne wypociny zostaw w gimnazjum
 41  
No to niech nie będzie w Polsce żadnych podatków od niczego. Wtedy żadna firma nie przerzuci kosztu podatków na swoich klientów.
kolejna nic nie kumająca. Płać za wszystko co wymyśli Wódz Jaśnie Słońce Pinokio 2 Najmądrzejszy Przywódca "tępy lud to kupi"
 11  
Szukają pieniędzy gdzie się da. A może by tak znieść 500+ a obniżyć koszty pracy?

Nie ma złudzeń, ale podatek cukrowy i od serwisów VOD zapłacą konsumenci treści a nie serwisy.
 14  
1,5% od przychodu to nic innego jak podatek obrotowy a więc odejmując koszta to więcej niż 10% podatek od zysku. Będzie drożej o kilkanaście procent.
 11  
a teraz czytam na wp, że następny eugeniusz pisu, glinski chce wprowadzić opłatę reprograficzną, od smartfonow, tabletów, etc.. oj kasa musi być puściutka, przeebali wszystko....
 16  
Może by tak podatek za głosowanie na PIS?
 10  
Znowu genialne posuniecie Prezesa, elektorat pis nie potrafi używać komputerów i tylko tvp ogląda. więc podatku nie zapłaci. Miszczunio.
 11  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Nie mieszkam sie polityki. Ale nie ma co hamletyzować, jeśli 1,5% zaważy na istnieniu serwisu vod to znaczy, że i tak był do skasowania. Natomiast dla takich molochów to nieodczuwalne, mogą sobie to zrekompensować product placementem w produkcjach lub obciąć budżet na makijaż. Jeśli w Polsce mają powstawać jakieś filmy, to powinno to wejść to prawo.
 30  
za tej "złej komuny" to przynajmniej powastawały fantastyczne filmy, a obecne gnioty typu Smoleńsk i wręcz niskobudżetowe filmy i seriale "historyczne" (widać robione po taniości tak słabe są).
 20  
Rozumiem, że TVP jest zwolniona z opodatkowania strefy widza za 9,99 zł ?
 3