Łukasz Szewczyk04.06.2020 (11:33)11 komentarzy

Canal+ uruchamia wypożyczalnię hitów kinowych i filmów online

• Canal+ rozszerza swój nowy serwis Canal+ telewizja przez internet usługę Premiery Canal+
• W ofercie polskie i zagraniczne hity filmowe, dokumenty, premierowe produkcje prosto z kina oraz tytuły, które nie zdążyły jeszcze szeroko zadebiutować w Polsce na wielkim ekranie
Canal+ uruchamia wypożyczalnię hitów kinowych i filmów online
Nowa usługa uzupełnia ofertę serwisu Canal+ telewizja przez internet o funkcjonalność wypożyczalni filmów na żądanie. Przy logowaniu do Premiery Canal+ można wykorzystać te same dane, co w przypadku logowania do serwisu Canal+ telewizja przez internet lub założyć nowe konto.
Biblioteki Premiery Canal+ są otwarte dla wszystkich fanów kina, a filmy można wypożyczać nawet jeśli nie posiada się płatnej subskrypcji Canal+ przez internet lub umowy na usługi telewizyjne. Użytkownicy Canal+ przez internet zobaczą również na ekranie startowym nową zakładkę "Premiery", gdzie będzie można przeglądać ofertę płatnych treści na żądanie z katalogu PREMIERY CANAL+.

Premiery Canal+ gromadzą w jednym miejscu produkcje największych studiów i dystrybutorów filmowych, w tym m.in. Universal Studios, Paramount Pictures, The Walt Disney Company, 20th Century Studios, Dream Works, Sony Pictures, Cineman, Kino Świat, Best Film, Next Film, Kino Polska, TVP czy Telewizji Polsat.

Wśród ponad 120 hitów dostępnych do wypożyczenia w dniu startu usługi znalazły się takie produkcje, jak: "Sonic. Szybki jak błyskawica", "Bad Boys For life", "Doktor Dolittle", "Psy 3. W imię zasad", "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie", "1917", "Dżentelmeni", "Kraina lodu II", "Jojo Rabbit", czy "Kult. Film". Już niedługo w usłudze pojawią się również takie filmy, jak: "Zew krwi" (24.06), "Niepokorna miss" (19.06), "Jak boss" (10.06), "Przetrwać do świtu". W kolejnych tygodniach biblioteki treści będą aktualizowane o setki nowych produkcji.

- Canal+ od wielu lat dostarcza swoim abonentom filmową rozrywkę na najwyższym poziomie, zarówno w ofercie kanałów telewizyjnych, jak i w ramach stale aktualizowanych bibliotek na żądanie. Dziś otwieramy dostęp do bogatego katalogu treści w ramach jednej wygodnej usługi dostępnej dla każdego, w tym dla osób nie związanych z Canal+ umową. Już niebawem zaoferujemy również możliwość odtwarzania katalogu na niemal dowolnym urządzeniu dzięki mobilnym aplikacjom i wsparciu dla wszystkich najpopularniejszych systemów smart TV. Nowa usługa uzupełnia jednocześnie serwis CANAL+ telewizja przez internet o funkcjonalność wypożyczalni online, z której można skorzystać w ramach jednego konta - informuje Grzegorz Skowron-Moszkowicz, dyrektor ds. budowania wartości klienta w Canal+.

Z nowej usługi można skorzystać w dniu premiery w przeglądarkach internetowych na stronie premiery.canalplus.pl. Za wypożyczeniu filmu można wygodnie płacić kartą (Visa, MasterCard), BLIK lub przelewem online pay-by-link. W najbliższych tygodniach Canal+ udostępni dedykowaną aplikację Premiery Canal+ na urządzenia mobilne Android i iOS, smartTV Samsung (Tizen), LG (webOS), Android TV oraz Apple TV. Aplikacje mobilne będą wspierać technologię Google Cast i Air Play.

Komentarze (1 - 10 z 11)

A może poprawcie po prostu z obecnie dennej, zawartość programową?
 28  
Obecne canal+ VOD od jakiegoś czasu nie oferuje już dźwięku w dolby digital. Porażka! Po prostu.
 18  
Skarp o 4k i dolby atmos nawet nie ma co marzyć.
Kiedyś jak była n to był postęp i wprowadzanie nowinek technologicznych. Teraz jedynie zastój i stara technologia hd
 9  
Sam pomysł TV przez internet (oraz platformy VOD jako uzupełnienie) jest bardzo dobry. Szkoda tylko, że jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Podstawowe bolączki TV przez internet:
- brak aplikacji na Tizena (pewnie będzie ale powinna być na starcie ponieważ Samsungi to najpopularniejsze TV w Polsce)
- bardzo wysoka cena "pełnego C+" (powinna być jakaś zniżka dla osób subskrybujących film i sport jednocześnie np. 50% za drugi pakiet. 75 zł za C+ i HBO z VOD byłoby do przełknięcia)
- dodatkowa opłata za C+ 4K (taka informacja przewija się w materiałach prasowych, mamy XXI w. więc "danina za 4K" to jakiś żart.)
- brak "podstawowych" kanałów z TV naziemnej
- brak kanałów Eurosportu
Jeżeli docelowa oferta "telewizji przez internet" od C+ wyzbędzie się tych bolączek to będę jednym z pierwszych, który zacznie ją subskrybować. Na dzień dzisiejszy oferta ma za dużo minusów i wygląda na kolejny sposób na drenowanie kieszeni Polaków. Popyt na tego typu usługę w naszym kraju jest bardzo duży i jeżeli Francuzi dobrze zbudują ofertę to będzie to strzał w dziesiątkę.
 9  
Szkoda, że tych "hitów kinowych" nie ma antenie canal+ tylko każą sobie za nie dodatkowo płacić
 18  
Wszystko fajnie, tylko teraz co lepsze produkcje trafią do tej wypożyczalni za dodatkową opłatą a pakiet FILM w CanalPlus będzie uboższy. Player ma podobną politykę, ale u nich nie ma kanału filmowego
 10  
Nic i nikt nie uratuje telewizji tradycyjnej. Jedyną wartością jest przekaz sportowy, ale mecze bez kibiców to popierdułka
 4  
Słabiutko... za filmy dostępne w ramach abonamentu na Netflixie każą sobie płacić nawet 17,90zł... Oj słabiutko (Indiana Jones, Bad Boy, Faceci w czerni I,II,II, ,Poszukiwacze zaginionej Arki - że wymienię tylko kilka
 5  
najlepsza wypożyczalnią VOD za FREE jest torrent
 1  
Nie wiem, dlaczego niektórzy tu się dziwią. Przecież ta wypożyczalnia filmów to żadna nowość. I za czasów platformy n i nc+ była dostępna w dekoderze, nawet nie podłączonym do sieci. A po kilku miesiącach wiele z tych oferowanych za dodatkową kasę filmów i taktrafiało na antenę kanałów n premium, a później canal+. Tak pewnie jest do dzisiaj, bo choć pożegnałem się z nimi pół roku temu, to nie sądzę, by coś uległo zmianie.
 0