Łukasz Szewczyk09.06.2020 (12:30)brak komentarzy

Serial "Perry Mason" oparty na postaci legendarnego adwokata od czerwca w HBO i HBO GO (wideo)

• Historia oparta na postaci legendarnego adwokata z powieści autorstwa Erle'a Stanleya Gardnera.
• W roli tytułowej Matthew Rhys
• Premiera serialu "Perry Mason" odbędzie się 22 czerwca w HBO i HBO GO.
Serial "Perry Mason" w HBO i HBO GO
Rok 1931, Los Angeles. Kiedy reszta kraju zmaga się z Wielkim Kryzysem, to miasto kwitnie. Ropa naftowa, Igrzyska Olimpijskie, filmy dźwiękowe - jest wszystko! Ale doszło też do porwania, w którym coś poszło nie tak i to bardzo. Serial śledzi losy legendarnego już w kanonie amerykańskiej beletrystyki adwokata, obrońcy w sprawach karnych - Perry'ego Masona, bohatera serii powieści autorstwa Erle'a Stanleya Gardnera. Gdy największa sprawa dekady z impetem wkracza w jego życie, konsekwencja w nieustannym dążeniu do prawdy prowadzi Masona nie tylko do ujawnienia tajemnic miasta, ale i być może na drogę odkupienia dla siebie samego.
W serialu HBO Perry Mason występują: dwukrotnie nominowany do Złotego Globu i wyróżniony nagrodą Emmy Matthew Rhys jako tytułowy Perry Mason; dwukrotnie nominowany do Oscara i nagrodzony sześcioma statuetkami Emmy John Lithgow jako Elias Birchard 'E.B.' Jonathan; nominowana do Złotego Globu Tatiana Maslany jako siostra Alice McKeegan; Juliet Rylance jako Della Street; Chris Chalk jako Paul Drake; Shea Whigham jako Pete Strickland. Obok nich w produkcji wystąpią także: nominowany do Emmy Stephen Root, Gayle Rankin, Nate Corddry, Veronica Falcon, Jefferson Mays, wyróżniona Złotym Globem i trzykrotnie nominowana do Emmy Lili Taylor, Andrew Howard, Eric Lange oraz Robert Patrick.

Obowiązki producentów wykonawczych pełnią (w kolejności alfabetycznej): Amanda Burrell, Robert Downey Jr., Susan Downey, Ron Fitzgerald, Joe Horacek, Rolin Jones i Timothy Van Patten, który jest także reżyserem serialu. Producentem wykonawczym jest Aida Rodgers. Rolę producenta pełni także Matthew Rhys. Twórcami serialu są Rolin Jones i Ron Fitzgerald, produkcja powstała na podstawie postaci stworzonych przez Erle'a Stanleya Gardnera.Premiera serialu HBO "Perry Mason" zaplanowana została w HBO i HBO GO na 22 czerwca. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana. Premiera na antenie HBO odbędzie się równolegle z premierą amerykańską, czyli o godzinie 03:00, powtórka zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 20:10. Kolejne odcinki swoje premiery będą miały co tydzień, w poniedziałki. Serial składa się z 8 odcinków.