Łukasz Szewczyk10.06.2020 (17:02)3 komentarze

"Ofiara". Polska premiera miniserialu BBC w Playerze

• Głośny miniserial BBC po raz pierwszy w Polsce
• "Ofiara" to czteroodcinkowy thriller opowiadany z perspektywy powoda i oskarżonego. Osadzony w unikalnym systemie prawnym Szkocji, stawia trudne pytanie: kto tak naprawdę jest "ofiarą"?
Ofiara
Spokojny, oddany rodzinie kierowca autobusu Craig Myeres został niespodziewanie okrzyknięty "mordercą dzieci" i brutalnie zaatakowany. Co powinien zrobić? Zaszyć się w ukryciu i czekać, aż zamieszanie przeminie, a może za wszelką cenę próbować udowodnić swoją niewinność?

Piętnaście lat temu dziewięcioletni syn Anny Dean został zamordowany przez nastolatka. Sprawca został zwolniony z więzienia zaledwie po kilku latach, a jego dane utajniono. Teraz Anna sama staje przed sądem. Jest oskarżona o ujawnienie nowej tożsamości zabójcy swojego dziecka, nagonki na jego osobę i spiskowanie w celu popełnienia przestępstwa. Czy matczyny ból przemienił ją w kryminalistkę?

Główną rolę w serialu gra Kelly MacDonald, znana z produkcji "Trainspotting". W roli Cragia Myersa - James Harkness ("Czas mroku", "Łotr 1"). Śledczego, zajmującego się sprawą napadu na Craiga gra John Hannah ("Cztery wesela i pogrzeb", "Agenci S.H.I.E.L.D). W produkcji wystąpili też m.in.: Georgie Glen, Isis Hainsworth, Andrew Rothney, Jamie Sives, Karla Crome. Twórcą serialu, scenarzystą i producentem wykonawczym jest Rob Willams ("Obsesja Eve"). Za produkcje odpowiadają także Sarah Brown oraz Jenny Frain, a za kamerą stanął Niall MacCormick.
Premiera głośnego na świecie serialu "Ofiara" od 11 czerwca 2020 roku w Playerze. Kolejne odcinku dostępne będą co tydzień w czwartek.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Świetnie. Player powinien wyszukiwać zagraniczne perełki z UK, Skandynawii czy nawet Rosji i pokazywać coś czego nie chcą telewizje linearne.
 9  
Dobry ruch, zwłaszcza po zakończeniu 1. sezonu Szadzi. Jeśli jednak Player chce być takim "lokalnym" Netflixem, to powinien dodać możliwość oglądania zagranicznego serialu także z oryginalną ścieżką językową i napisami. To samo się tyczy "Mody na sukces", która dobrze się trzyma na Playerze
 4  
Tak, zdecydowanie brakuje napisów jako ścieżki, ale także sama aplikacja powinna być responsywna do telefonów 18:9 i większych oraz video powinno działać w tle w małym okienku przy przeglądaniu aplikacji tak jak ma to miejsce w Canal+VOD
 3