Łukasz Szewczyk18.06.2020 (15:30)6 komentarzy

Kultowe seriale od początku w TVP VOD

• Popularne seriale Telewizji Polskiej od początku dostępne online.
• Wśród nich m.in.: "rodzinka.pl", "Wspaniałe Stulecie", "Zniewolona", czy "M jak miłość"
"Korona królów"
W bogatej internetowej platformy TVP VOD dostępne są wszystkie sezony serialu komediowego "rodzinka.pl", z żartobliwymi scenkami z życia współczesnej rodziny. Dowcipne puenty, wyraziste charaktery i przede wszystkim rewelacyjna obsada.
Dwa sezony serialu "Stulecie Winnych" wystarczyły, aby widzowie pokochali wielopokoleniową rodzinę z podwarszawskiego Brwinowa. To jedna z tych opowieści, w których zwykłe postaci w sposób znaczący wpisane są w wielką historię. W serialu zobaczymy, m.in.: Kingę Preis, Jana Wieczorkowskiego, Katarzynę Kwiatkowską, Arkadiusza Janiczka i Lesława Żurka.

W bibliotece TVP VOD znajdują się także trzy sezony "Korony królów", opowiadające o kulisach władzy od Kazimierza Wielkiego po Jagiellonów i rozwoju państwa polskiego na tle innych europejskich potęg. Serial oddaje charakter i obyczajowość polskiego średniowiecza.

Widzowie zobaczą także wszystkie odcinki emitowanego od 2000 r. serialu "M jak miłość", który przyciąga miliony widzów. To ciepła opowieść o trzypokoleniowej rodzinie Mostowiaków, której zawiłe, często bolesne losy odwracają się dzięki miłości.

"Ojciec Mateusz" od 12 lat podbija serca fanów. Widzowie mogą cofnąć się w czasie i wrócić do pierwszych przygód kryminalnych księdza Mateusza, który nie tylko jest oparciem dla lokalnej społeczności, lecz także posiada zacięcie do rozwiązywania detektywistycznych zagadek. W serialu, oprócz charyzmatycznego Artura Żmijewskiego, występują znani i utalentowani aktorzy, m. in.: Kinga Preis, Mikołaj Roznerski i Maciej Musiał, a szczególną rolę gra malowniczy i pozornie spokojny... Sandomierz.

Polacy polubili także tureckie seriale. "Wspaniałe stulecie" to jeden z największych hitów w TVP VOD. Obserwujemy życie w haremie, spiski i intrygi na dworze sułtana Sulejmana Wspaniałego. Do tego piękne kostiumy, bogata scenografia i bardzo dobra oprawa muzyczna. Widzowie obejrzą także 319 odcinków "Więźnia miłości" o kochającym się rodzeństwie - Ayse i Omerze. W TVP VOD nie zabraknie również "Zniewolonej", hitu letniej ramówki TVP. To ukraiński serial kostiumowy o losach pięknej Katieriny, której los zależy od najbogatszego ziemianina w Nieżynie.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Pomysł słuszny, ale te seriale wymienione z nazwy nie są w żaden sposób kultowe.
 11  
Polecam kultowy choć mało znany serial Stacyjka z plejadą dobrych aktorów. Szkoda, że nie ma na TVP VOD starych seriali młodzieżowych tj Maszyna Zmian, Słoneczna Włócznia, Dwa Światy i Tajemnica Sagali.
 9  
bredny dobrze godosz, tez lubie te seriale, leca co roku w wakacje na abc . Ale i starsze sa dobre np. podroz za jeden usmiech, czy gruby
 9  
kultowa to była MODA NA SUKCES!!! Kiedy od pierwszego odcinka zaczniecie puszczać? Wtedy znowu zacznę oglądać TVP ponownie. Czemu nie możecie puszczać MnS na TVP Seriale?
 2  
Z tych 2 miliardów, które dostali, mogliby choć trochę wysupłać na nowy serial dla dzieci i młodzieży, a nie kręcić kolejne knoty typu "M jak mdłości". Co z tego, że na VoD są dostępne stare produkcje, skoro wyrasta kolejne pokolenie, które nie ma swoich własnych współczesnych ulubionych bohaterów, z którymi mogłoby się utożsamiać; takich jak kiedyś Poldek i Dudek, czy Darek z "Siedmiu życzeń", itd., itp. W latach 70., 80. i na początku 90. powstawały seriale, dziś często uznawane za kultowe (m.in. te wymienione przez moich poprzedników), dzięki którym nasze pokolenia mogą wracać do lat dzieciństwa i z sentymentem je wspominać. A do czego będą wracać nasze dzieci?

I jeszcze mają czelność pie.dolić, że telewizja publiczna realizuje misję. Taaa, chyba misję prania mózgów w rytm piosenek niejakiego Żenka...
Włącz myślenie, wyłącz TVPiS 22.06.2020 (18:33:25)
 1  
Młodzi mają idoli na YouTube i Instagramie. Wątpię by wrócili do oglądania telewizji linearnej
 1