Łukasz Szewczyk10.07.2020 (19:13)4 komentarze

"Dzień", Belgijski hit serialowy tylko w Playerze

• Serialowa premiera w Playerze.
• Historia opowiadana z wielu perspektyw, sprawia, że z każdym odcinkiem na jaw wychodzą nowe wątki, a sympatie widza zmieniają się jak w kalejdoskopie.
Dzień
Niewielkie flamandzkie miasteczko. Pewnego dnia jego spokój zaburza drastyczne wydarzenie - banda uzbrojonych złodziei napada na bank. Barykadują się w środku budynku, biorąc za zakładników grupę bezbronnych pracowników i klientów placówki. Na miejscu zjawia się policja, wyszkoleni negocjatorzy, a także media i zmartwieni mieszkańcy. Rozpoczyna się nerwowy wyścig z czasem! Przestępcy mają jednak niejednego asa w rękawie. Niebezpieczna gra w kotka i myszkę trwa 24 godziny.
Dotąd spokojna belgijska prowincja, zamiera na jeden dzień, z zapartym tchem śledząc rozwój wypadków...

Kamera ukazuje wydarzenia tego feralnego dnia z różnych perspektyw: próbującej negocjować z bandytami i ocalić życie zakładników policji, grupy dziennikarzy relacjonujących każdą minutę miasteczkowego dramatu, planujących kolejne kroki bandytów, a także walczących o życie zakładników i ich zrozpaczonych rodzin. Z każdym odcinkiem akcja zaczyna się zacieśniać, a nowe fakty wychodzą na światło dzienne... Kto wyjdzie zwycięsko z tej drastycznej próby sił?

Na ekranie plejada belgijskich gwiazd. W rolach głównych wystąpią najbardziej rozpoznawalne nazwiska lokalnego kina: Jeroena Percevala, Lynn Van Royen i Geerta Van Rampelberga.

12-odcinkowa produkcja miała swoją premierę w piątek 10 lipca (2 odcinki) w Playerze. Kolejne odcinki serialu udostępniane będą co tydzień. Platforma jest jedynym legalnym serwisem VOD w Polsce oferującym dostęp do tytułu.

Komentarze (1 - 4 z 4)

O proszę, Player się rozwija i dobrze :)
 6  
świetny serial może i tvn się czegoś nuczy
 2  
Dwa lata temu w sierpniu szedł w alekino,nowość?
 0  
Lepszy taki 2 letni serial niż kolejny wypluty paradokument przez polskie stacje
 9