Łukasz Szewczyk17.07.2020 (21:01)9 komentarzy

Film o królu disco-polo. "Zenek" w Netflixie

• W ofercie internetowej platformy Netflix dostępny pojawił się film "Zenek".
• Jest to fabularna historia jednej z największych gwiazd muzyki disco polo
Oficjalny plakat filmu "Zenek"
Oficjalny plakat filmu "Zenek"
"Zenek" to oparta na biografii Zenona Martyniuka historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie: śpiewa i bawi ludzi. Film ukazuje drogę Zenona do wielkiego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom.
W tytułową rolę "Zenka" wcieliło się dwóch aktorów. Jakub Zając (młody Florian ze "Stulecia Winnych") zagrał piosenkarza z początków jego kariery w latach 80-tych. Krzysztof Czeczot ("80 milionów", "Dziewczyny ze Lwowa", "Pitbull") zagrał rolę Zenka dojrzałego, osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo.

W pozostałych rolach wystąpiła plejada znakomitych aktorów: Klara Bielawka (żona Danuta), Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk (rodzice Zenka), Jan Frycz (ojciec Danusi), Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski oraz Karol Dziuba. Gościnnie towarzyszą im gwiazdy muzyki disco lat 80-tych: autor przeboju "Never ending story" - Limahl oraz John McInerney, wokalista grupy Bad Boys Blue.


Film "Zenek" na platformie Netflix dostępny jest od piątku - 17 lipca 2020 roku.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
buhahaha :P tvp lze
 45  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Pisowski idol z Netflixie...wow!
Bydło juz się tam wepchało nawet.
teraz tylko czekać jak pokazany tam zostanie film "O dwóch takich co ukradli księżyc"
 44  
Film nie jest taki zły jak się powszechnie uważa. A, że temat dobry do szkalowania to już druga sprawa.
 4  
W sobote zobaczylem ze jest i ogladalem w kinie tez na nim byłem mi sie podoba.
TERAZ CYFROWY POLSAT 20.07.2020 (12:19:56)
 5  
Kocham disco polo!!! Kocham Zenka on jest cooooool xD xD xD
 7  
Nie rozumiem dlaczego niektórzy OBRAŻAJĄ słuchaczy disco polo? Czy ludzie do diacka nie rozumieją, że każdemu wolno słuchać czego chce? Ktoś lubi disco polo, ktoś odgłosy piły do drewna albo wiertarki, a ktoś kontempluje muzykę poważną, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i słuchamy takich dźwięków, jakie sprawiają nam przyjemność!!!

Trzeba mieć nieźle nasr*ane i narypane we łbie, żeby obrażać kogoś za słuchanie disco polo...
Osoba z wyższym wykrztałceniem 21.07.2020 (9:12:42)
 5  
To wśród lepszego sortu jest jeszcze ktoś, kto nie oglądał tego arcydzieła? Przecież był udostępniony za darmo na vod tvpis, dla abonentów tvpis(chyba że to takie swi nie, które nie płacą abonamentu i nie mogli oglądać).
 2  
Film nie jest taki zły jak się powszechnie uważa. A, że temat dobry do szkalowania to już druga sprawa.
Ja nigdy nie napiszę dobrze czy źle o filmie, którego nie oglądałem - NIGDY. Obejrzałem Zenka i napiszę tylko jedno: M A S A K R A. koniec.
 1  
[quote|1025761=Ktoś lubi disco polo, ktoś odgłosy piły do drewna albo wiertarki[/quote]
Czy mam rozumieć, że jeśli nie lubię disko-polo - to znaczy, że słucham z zamiłowaniem wiertarek? Nie, nie słucham. Słucham po prostu muzyki, a disko-polo to tylko prosty rytm i nieskomplikowany tekst, a nie żadna muzyka. Disko-polo okalecza z emocji wielu ludzi, którzy potem innej muzyki nie posłuchają...bo badziewie - tak mówią. Potrafię posłuchać każdej muzyki i też "muzyki". Muzyka disko-polo łatwo wchodzi i niszczy piękno człowieka od środka. Nie nadaje się też na wesela, bo jest po prostu marna. Tyle!
 1