Łukasz Szewczyk20.07.2020 (12:47)4 komentarze

"Nieobecni". Nowy serial oryginalny Playera, premiera jeszcze w tym roku

•Corocznie w Polsce znika bez śladu około 20 tys. ludzi - małe miasteczko. "Nieobecni" to produkcja, w której osią wydarzeń jest tajemnicze zaginięcie całej rodziny.
• W rolach głównych występują Justyna Wasilewska i Piotr Głowacki.
• Projekt powstaje na zamówienie serwisu Player, do którego trafi już za kilka miesięcy.
Nowy serial Player Original "Nieobecni"
Twórcy najnowszej produkcji Player Original "Nieobecni" inspirowali się prawdziwymi historiami najgłośniejszych zaginięć ostatnich lat w Polsce. Intrygująca zagadka rodziny Gajdów łączy w sobie elementy obyczajowe z wątkiem śledczym.
Zdjęcia realizowane są od kilku tygodni w Warszawie i okolicach. Na małym ekranie - debiutująca w głównej roli serialowej - ceniona aktorka filmowa i teatralna, Justyna Wasilewska . Partneruje jej Piotr Głowacki.

Bohaterką "Nieobecnych" jest Mila Gajda (w tej roli Justyna Wasilewska), ciesząca się uznaniem tancerka i performerka, która przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa na święta Bożego Narodzenia. Na miejscu kobieta odkrywa, że jej najbliżsi zniknęli w tajemniczych okolicznościach...

Okruszki na talerzach, parująca szklanka jeszcze ciepłej herbaty i pływający w wannie karp to jedyne co Mila zastaje po dotarciu do domu. Wszystko wskazuje na to, że rodzinne przygotowania do wigilijnej kolacji zostały gwałtownie przerwane. Czy rodzice i brat wyszli jeszcze na ostatnie przedświąteczne zakupy? A może coś zmusiło ich do opuszczenia domu? Mijają kolejne godziny, mieszkańcy Kasprowa zasiadają już do wieczerzy bożonarodzeniowej, a bliscy Mili wciąż nie wracają. Dziewczyna, na własną rękę, zaczyna szukać wskazówek. I nagle okazuje się, że nikt z sąsiadów nic nie widział, ani nie słyszał. Jak to możliwe, że trzyosobowa rodzina tak po prostu "zapadła się pod ziemię"?

W tym trudnym momencie z pomocą Mili przychodzi podkomisarz z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, Filipa Zacharę (Piotr Głowacki). Ekscentryczny - cierpiący na zespół Aspergera - funkcjonariusz rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia rodziny Gajdów. Wspólnie, pomimo diametralnie różnych charakterów, które przy każdej okazji ścierają się, zaczynają odkrywać elementy intrygującej zagadki i poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Ale czy oboje są na nie gotowi?

- "Nieobecni" to przede wszystkim pełna emocji historia o tym, co w życiu każdego z nas najważniejsze, czyli o relacjach z rodziną. Na ile naprawdę znamy tych których kochamy? Dodatkowo pojawia się intrygujący wątek śledczy związany z tajemniczym zniknięciem rodziny głównej bohaterki. Myślę, że siłą naszego serialu jest nie tylko intrygująca i wciągająca opowieść, ale także niejednoznaczne, bardzo wyraziste postaci. Cieszę się, że to właśnie w "Nieobecnych" debiutuje w swojej pierwszej głównej roli serialowej świetna aktorka, do tej pory bardziej kojarzona z filmem i teatrem, Justyna Wasilewska- mówi producentka Katarzyna Czarnecka.

Poza Justyną Wasilewską i Piotrem Głowackim w serialu widzowie zobaczą także Danutę Stenkę, Annę Dymną, Izabelę Kunę, Grzegorza Damięckiego, Zbigniewa Stryja, Łukasza Garlickiego, Tomasza Włosoka, Aleksandrę Justę i Marię Kanię ("Motyw") i innych.

"Nieobecni" to kolejna po serii o Joannie Chyłce i "Szadzi" produkcja pod marką Player Original, która już za kilka miesięcy poszerzy, rosnącą z roku na rok, ofertę serwisu.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Czekamy na premierę razem z Wami
 2  
Po co Playerowi Polsat do współpracy w nowym VOD skoro samo sobie dają radę?
 2  
Pytanie dlaczego Player zdjął satyryczną produkcję "Doniesienia" z gwiazdami SNL Polska, już po pierwszym odcinku?
 0  
A no właśnie, szykował się potężny format a to nie wypaliło? Przecież tematów u nas bez liku.
 1