Łukasz Szewczyk31.07.2020 (18:41)5 komentarzy

Kultowe seriale komediowe w TVP VOD

• TVP VOD zaprasza do obejrzenia niezapomnianych polskich i brytyjskich komedii, które bawią do łez: "Wojny domowej", "Zmienników", "Allo Allo!" i "Hotelu Zacisze".
• W katalogu widzowie znajdą także pełne humoru pozycje z biblioteki Teatru Telewizji.
Serial "Hotel zacisze"
"Allo Allo" to jedna z najsłynniejszych fars produkcji BBC, która z klasą i dystansem wyśmiewa kraje zaangażowane w konflikt wojenny. Po równo dostaje się Niemcom, Francuzom, Anglikom i Włochom. Mamy tu całą gamę zagranych po mistrzowsku, wyrazistych postaci. Do tego świetne dialogi, grę słów i powiedzonka, które weszły do codziennego języka. Ten serial warto przypomnieć sobie choćby dla roli Gordena Kaye, który genialnie wciela się w postać Rene - właściciela restauracji próbującego współpracować zarówno z ruchem oporu jak i sprytnie układać się z niemieckimi oficerami. W ofercie TVP VOD widzowie znajdą pełne 9 sezonów jego perypetii.
Nowością w katalogu jest serial "Hotel Zacisze" - absolutna klasyka komedii, niedościgniony wzór dla twórców sitcomu, a zarazem autorskie dzieło i popisowa rola Johna Cleese'a. Najsłynniejszy z członków grupy Monty Pythona wciela się tu w postać złośliwego Basila, właściciela pensjonatu, który umila sobie życie wdając się w zatargi z gośćmi. Jego absurdalny humor pokochały miliony widzów na całym świecie - serial od ponad trzydziestu lat uznawany jest jedną z najlepszych komedii wszechczasów.

W bibliotece TVP VOD nie brakuje także polskich akcentów. Bogaty pakiet komedii otwiera kultowy serial Jerzego Gruzy - "Wojna domowa" .Ten niekwestionowany telewizyjny przebój opowiada o perypetiach nastolatków wchodzących w świat dorosłych oraz nie mogących za nimi nadążyć opiekunów - mistrzowsko zagranych przez Alinę Janowską, Irenę Kwiatkowską, Kazimierza Rudzkiego i Andrzeja Szczepkowskiego.

W klasykę gatunku wpisują się także niepodrabialni "Zmiennicy". Jak wiele dzieł Stanisława Barei, także i ta komedia zawiera niezapomniane sceny i gagi obnażające tragikomiczną rzeczywistość PRL-u, widzianą zza szyby warszawskiej taksówki nr 1313 w kolorze "Safari". Mamy tu m.in. posąg Zwycięskiej Myszy Postępu i Tradycji czy egzotycznego tajskiego studenta Krashana Bhamaradżangę, ale przede wszystkim wspaniałe role Ewy Błaszczyk, Mieczysława Hryniewicza i Bronisława Pawlika.

Sympatyków Teatru Telewizji z pewnością zainteresują dwie pozycje: "Ich czworo" i "Duet, czyli recepta na miłość". Spektakl "Ich czworo" należy do Złotej Setki Teatru Telewizji. To jedna z najpopularniejszych sztuk Gabrieli Zapolskiej, a w niej niezapomniane kreacje Anny Seniuk, Wojciecha Pszoniaka i Jerzego Stuhra. Realistyczna, precyzyjnie skonstruowana historia trójkąta małżeńskiego to także pełna grozy i groteski gorzka komedia o ludziach niespełnionych. Natomiast "Duet, czyli recepta na miłość" to błyskotliwa i zabawna historia "miłości od pierwszego wejrzenia, zjawiska lekko zapomnianego, a jednak wciąż istniejącego...". Opowieść o uczuciu zrodzonym niespodziewanie pomiędzy dwójką singli "po przejściach", której twórcy nawiązują z wdziękiem i inteligencją do współczesnych komedii romantycznych. W przedstawieniu, w nowych aranżacjach, widzowie usłyszą kultowe piosenki "Kabaretu Starszych Panów" w wykonaniu Emilii Komarnickiej - Klynstra i Wojciecha Solarza.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Zapomnieliście o Janie Sercu!
 2  
Niestety tylko z polskim lektorem (np. Hotel Zacisze, Allo! Allo!, Co ludzie powiedzą?, ). Nie ma możliwości wyboru oryginalnej wersji językowej. Traci się 50% dowcipu :-(
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 2 sierpnia 2020 o 15:22:36 przez plonker).
 3  
A po co komu oryginalna wersja językowa? Nie lubicie języka polskiego? :D :D :D
 1  
A zapomniano o jednym z lepszych seriali
komediowych TVP ,,Lokatorzy"
 1  
Zgadzam się. Ten kto widział wersję z napisami (oryginalna ścieżka) vs lektor (skróty myślowe) wie, że serial czy film ogląda się całkowicie inaczej.
Przykład Przyjaciele. Z napisami ten serial jest 10x śmieszniejszy
 2