Łukasz Szewczyk06.08.2020 (18:51)7 komentarzy

"Sala samobójców. Hejter" jest jednym z najchętniej oglądanych tytułów na świecie w serwisie Netflix

• Netflix nabył globalne prawa do filmu"Sala samobójców. Hejter".
• Obraz jest jednym z najpopularniejszych filmów w wielu rejonach świata w serwisie Netflix
:Sala samobójców. Hejter"
Tydzień po zagranicznej premierze na Netflix tytuł trafił już na listę Top10 serwisu między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Belgii, Holandii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Brazylii, Meksyku, Tajwanie, Kenii, Nigerii oraz Turcji.
"Sala samobójców. Hejter", do którego Netflix nabył globalne prawa, w maju 2020 roku został nagrodzony w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny na prestiżowym nowojorskim Festiwalu Filmowym Tribeca. To kolejna produkcja Jana Komasy doceniana przez międzynarodową publiczność. Reżyser w ubiegłym roku zyskał popularność na całym świecie ze względu na nominację do Oscara za film "Boże Ciało". Wśród jego obrazów znajdują się również "Powstanie Warszawskie", "Miasto 44".

- Wyzwania współczesnych społeczeństw w dobie fake-news, które w bezpośredni sposób chcieliśmy naświetlić w "Hejterze", ku naszej radości znalazły swoich widzów na całym świecie, dzięki głównej nagrodzie na prestiżowym festiwalu Tribeca i międzynarodowym zasięgu dystrybucji Netflixa. Dostaję codziennie wiele entuzjastycznych wiadomości od widzów z całego świata oraz od amerykańskiego i europejskiego środowiska filmowego, ludzi którzy obejrzeli Hejtera w kontekście dopiero co wyświetlanego w ich krajach Bożego Ciała. Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego przyjęcia przez amerykańskie środowisko filmowe. "Hejter" wypłynął wprost z moich obserwacji - dzięki stworzeniu postaci Tomka, która jest dla nas symbolem pustki i ambicji, w szczególności dziś film rezonuje bardzo silnie z widzami na całym świecie - mówi Jan Komasa.

W filmie opowiadającym o społeczeństwie, które mierzy się z komunistyczną przeszłością i europejską teraźniejszością na przykładzie historii studenta prawa - Tomka - coraz bardziej wciągającego się w brudną grę polityczną, którą prowadzi w mediach społecznościowych tracąc jednocześnie swoje człowieczeństwo, główne role odgrywa plejada znakomitych polskich aktorów, między innymi Danuta Stenka, Agata Kulesza, Maciej Stuhr, Maciej Musiałowski i Jacek Koman.

Komentarze (1 - 7 z 7)

A w Polskim netflixie Harry Potter, american pie etc...
 11  
Świetny film. Warto zobaczyć. Gratulacje dla reżysera!
 3  
a w polskim netflixie jest ten polski film?
 0  
do Yakee - w tym rzecz że nie ma
 1  
nie ma
 1  
No własnie nie ma, więc nie wiem to ajkieś błędne sa informacje o tym że Netflix nabył prawa.
 1  
W Polsce netflix nie maja licencji na ten film jeszcze. Będzie później.
 1