Łukasz Szewczyk28.08.2020 (12:25)3 komentarze

Ruszyła pierwsza w Polsce platforma VOD z filmami górskimi

• Środowisko górskie wreszcie doczekało się dedykowanej platformy VOD, którą wypełnią filmy realizowane w najróżniejszych górskich masywach na całym świecie.
• Wśród dostępnych pozycji nie zabraknie też tych podróżniczych czy wręcz przygodowych, a wydarzeniem otwierającym działalność platformy będzie edycja online
Ruszyła pierwsza w Polsce platforma VOD z filmami górskimi
Powstanie górskiej platformy VOD było wynikiem kilku czynników, z pozoru niezależnych od siebie. Pierwszym i najważniejszym był rzecz jasna aktualny stan rzeczy - do tej pory w Polsce nie było możliwości oglądania w jednym miejscu najważniejszych filmowych produkcji realizowanych w górach. Były one dostępne, i to tylko w części, na różnych platformach streamingowych czy serwisach VOD. Platforma www.filmygorskie.pl wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom nie tylko pasjonatów gór, ale również użytkowników internetu.
- Świat w dobie pandemii jeszcze bardziej przeniósł się do internetu. Istnieje również bardzo duże podejrzenie, że proces ten w najbliższej przyszłości będzie się pogłębiał. Z drugiej strony bardzo zależało nam, aby znakomite, nieznane szerszej publiczności produkcje filmowe dotarły do jak największej liczby odbiorców. A to w dzisiejszych warunkach możliwe jest wyłącznie poprzez platformę w sieci oraz mocne wsparcie wszystkich dostępnych w internecie narzędzi komunikacji - mówi Sebastian Dziurdzikowski, dyrektor zarządzający platformy FilmyGorskie.pl.

Baza filmów i materiałów dostępnych na platformie będzie sukcesywnie rozbudowywana o nowe pozycje. Będą to nie tylko filmy, ale też wywiady czy warsztaty, których wspólnym mianownikiem będzie działalność człowieka w górach. Filmy nie będą jednak ograniczały się wyłącznie do produkcji traktujących o górach najwyższych - celem platformy jest również propagowanie turystycznego eksplorowania regionów w lokalnym ujęciu i aktywnego trybu życia.

Za pośrednictwem platformy transmitowane będą również ważne dla górskiego środowiska wydarzenia. Pierwszym z nich będzie 25. edycja najważniejszego filmowego festiwalu w Europie - Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady, który jak co roku zorganizowany zostanie w Lądku-Zdroju.

- Nie jest tajemnicą, że platformę stworzyliśmy z pasji do gór i filmu. Odnosząc się jednak bardziej konkretnie, chodziło nam też o przedłużenie choć w minimalnym stopniu wspaniałej atmosfery Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju i dotarcie z jego przekazem, projekcjami filmów i transmisjami ze spotkań do tych osób, które z różnych powodów nie będą mogły w tym roku do nas przyjechać - mówi Maciej Sokołowski, dyrektor festiwalu.

Stacjonarna edycja festiwalu odbywać się będzie od 11 do 20 września 2020 roku. Edycja online rozpocznie się również 11 września, natomiast niektóre materiały dostępne będą aż do 24 września. Wśród nich znajdą się 24 filmy (w tym również światowe, europejskie i polskie premiery), transmisje festiwalowych wydarzeń oraz rozmowy z twórcami.

Cena karnetu umożliwiająca obejrzenie wszystkich filmów, wydarzeń i rozmów wynosi 99 złotych. Dostępne są natomiast pakiety zawierające wyłącznie filmy lub wydarzenia i wywiady z filmowcami. Cena każdego z tych pakietów wyniku już tylko 59 złotych. Dodatkowo organizatorzy przygotowali także specjalny karnet festiwalowicza, który oprócz dostępu do materiałów online zawiera gadżety i kody dostępowe do serwisów partnerów.

Pierwsza w Polsce platforma VOD dedykowana filmom górskim powstała się dzięki grantowi w ramach programu: Dyplomacja Publiczna 2020 - nowy wymiar, udzielonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Jakiś absurd.
Czekamy na VOD tylko z jeziorami, tylko lasami, tylko wsiami, tylko miastami, tylko ladami no i jakżeby inaczej VOD z filmami o łąkach też by się przydał.
 4  
Nie absurd, tylko kino autorskie dedykowane. Nie dla Ciebie i tysiąca innych osób a dla zapaleńców
 2  
Nie absurd, tylko kino autorskie dedykowane. Nie dla Ciebie i tysiąca innych osób a dla zapaleńców
SKORO DLA ZAPALEŃCÓW TO JAK ONI CHCĄ ZARABIAĆ NA TYM?
Przecież to płatny serwis, to powstali tylko po to aby się za pół roku zwinąć? Na zapaleńcach długo nie pociągną.
 3